Siedlecka Caritas pomaga w reintegracji cudzoziemców
28 grudnia 2022 | 14:28 | mm, an | Siedlce Ⓒ Ⓟ
Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach, prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej, przygotowało projekt „Reintegracja społeczno-zawodowa cudzoziemców”. W projekcie uczestniczy 30 osób z Ukrainy. Doradztwo zawodowe i aktywizacja społeczna ma im pomóc w odnalezieniu się na polskim rynku pracy.
Caritas Diecezji Siedleckiej w siedleckim Centrum Integracji Społecznej realizuje projekt „Reintegracja społeczno-zawodowa cudzoziemców”.
– Zakończyliśmy już rekrutację na uczestnika Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego (IPZS) naszego najnowszego projektu. Realizuje go obecnie 30 osób z Ukrainy – tłumaczy Agata Ługowska, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach.
Głównym celem projektu jest aktywizacja zawodowa oraz integracja i aktywność społeczna cudzoziemców legalnie przebywających w Polsce, znajdujących się na terenie powiatu siedleckiego ziemskiego i grodzkiego.
W ramach realizacji zadania przewidziano: profesjonalne doradztwo zawodowe i wsparcie w procesie aktywizacji zawodowej, a także w zakresie zakładania oraz prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, wsparcie w procesie pośrednictwa pracy i w kontaktach z pracodawcami.
Projekt jest realizowany w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022-2025 „Razem możemy więcej – pierwsza edycja programu aktywizacyjnego dla cudzoziemców na lata 2022-2023″ Priorytet I Aktywizacja zawodowa Zadanie 1 Integracja na rynku pracy poprzez aktywizację zawodową i rozwój przedsiębiorczości cudzoziemców poszukujących pracy, planujących otworzenie działalności lub już pracujących/prowadzących działalność, ale wymagających wsparcia.
Projekt jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Celowego z rezerwy Funduszu Pracy przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w kwocie 685 500,00 zł.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.