Drukuj Powrót do artykułu

Sienno: włamanie na plebanię

01.12.2017 , Sienno / rm / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 36-latka, który w nocy włamał się do budynku plebanii w Siennie w diecezji radomskiej. W trakcie zdarzenia złodziej natknął się na proboszcza, od którego zażądał wydania 10 tys. zł. Księdzu udało mu się wszcząć alarm.

Do zdarzenia doszło o północy. – Dyżurny policji w Lipsku został powiadomiony przez proboszcza parafii w Siennie, że na plebanię włamał się mężczyzna. Miał on wejść do mieszkania przez okno. Rabuś od razu zajął się plądrowaniem pomieszczenia. Najbardziej był zainteresowany pudełkiem z czekoladkami oraz kadzidełkami. Gdy proboszcz zaniepokojony hałasem poszedł sprawdzić, co się dzieje, został zauważony przez mężczyznę. Wtedy ten zażądał od gospodarza 10 tys. zł. Ksiądz zamknął się przed włamywaczem w salonie i zadzwonił na policję. Tam też oczekiwał na przyjazd mundurowych. Ci przyjechali bardzo szybko i zatrzymali w pomieszczeniach plebanii włamywacza – mówi asp. Tomasz Krukowski z KPP w Lipsku.

Włamywacz to 36-letni mieszkaniec powiatu lipskiego. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obecnie przebywa w policyjnym areszcie. Za włamanie, kradzież czekoladek i kadzidełek grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 36-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Wersja do druku

Przeczytaj także

01 grudnia 2017 09:46

"Miłosierdzie jest jedno". Ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.