Drukuj Powrót do artykułu

Siostry miłosierdzia wybudują w Wilnie hospicjum dziecięce

06.12.2017 , Wilno / rm / mip Ⓒ ℗

Sample Fot. T. Andrzejewski / Hospicjum

Rodzina Szkół Jana Pawła II w Polsce wesprze budowę hospicjum dziecięcego w bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Z prośbą o pomoc zwróciła się siostra Michaela Rak, dyrektor wileńskiej placówki.

Zakonnica wybudowała hospicjum dla dorosłych. Teraz chce zawalczyć o chore dzieci. Dlatego szuka ludzi dobrej woli, którzy pomogą przy wybudowaniu i utworzeniu działu hospicjum dziecięcego przy istniejącej placówce dla dorosłych w Wilnie.

Wileńskie hospicjum jako jedyne na Litwie nieodpłatnie pomaga osobom z chorobą nowotworową. “Prowadzimy hospicjum stacjonarne i domowe. Jest to miejsce odpowiadające godności człowieka, chroniące tą godność, oparte na wartościach chrześcijańskich” – pisze w liście do szkół papieskich w Polsce s. Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Obecnie zgromadzenie staje przed nowym wezwaniem rozbudowy i utworzenia działu hospicjum dziecięcego. – Proszą nas o to środowiska medyczne i bliscy umierających dzieci. Nie możemy odpowiedzieć “nie, bo nie mamy środków finansowych”.

Z głębi serca, z nadzieją proszę wszystkich o wsparcie nadziei naszych chorych i umierających dzieci i ich rodzin z Wileńszczyzny – Ziemi Miłosierdzia. Ufam, że uda się przy zaangażowaniu wielu ludzi dobrego serca pozyskać środki finansowe na wybudowanie i utworzenie działu hospicjum dziecięcego w Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki – napisała zakonnica.

Siostra Rak szuka w Polsce 2 mln ludzi, aby każdy z nich wysłał 1 SMS z napisem WILNO na numer 72405. Koszt to 2 zł plus VAT. Można go wysyłać do końca roku.

Wileńskie hospicjum jest międzynarodowym dziełem. Stworzenie pierwszego na Litwie hospicjum nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i ofiarność ponad 200 firm i instytucji oraz ludzi dobrej woli na całym świecie.

Wersja do druku

Przeczytaj także

06 grudnia 2017 09:46

Para Prezydencka przekazała "Szlachetną Paczkę"

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.