Siostry prezentki z całej Polski nagrały bajkę
20 kwietnia 2020 | 15:56 | md | Kraków Ⓒ Ⓟ
„Siostry prezentki dzieciom” to projekt stworzony z myślą o najmłodszych, z którymi na co dzień pracują siostry. W nagraniu bajki „Księżniczka na ziarnku grochu” wzięły udział prezentki z Błażowej, Bukowna, Krakowa, Rzeszowa i Świdnicy.
Nagranie bajki z podziałem na role udostępnione zostało na YouTube. „Myślimy o Was, Kochani i… tęsknimy…. Pamiętamy o was i modlimy się za was i wasze rodziny” – zapewniają siostry.
Pomysł skierowany jest do dzieci, małych i dużych, z którymi siostry spotykają się na co dzień w szkołach, przedszkolach, internatach, na katechezie, w dps-ie, w domu dziecka, w parafiach i przy wielu innych okazjach.
W projekcie wzięły udział prezentki: z Błażowej (s. Sebastiana), Bukowna (s. Jana), Krakowa (s. Katarzyna, s. Aurelia, s. Wanda, s. Kinga, s. Estera), Rzeszowa (s. Olena, s. Hiacynta, s. Regina, s. Judyta) i Świdnicy
(s. Monika).
„Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie niebawem. A póki co życzymy Wam dużo cierpliwości, zdrowia, dobrego wykorzystania obecnego czasu i miłego odbioru czytanej przez nas bajki” – piszą siostry, zapewniając, że nagranie, podczas którego łączyły się online, dało im dużo radości.
Siostry prezentki są pierwszą powstałą w Polsce nieklauzurową wspólnotą zakonną. Ich zadaniem była praca apostolska na rzecz Kościoła, a dokładnie działalność wychowawczo-pedagogiczna. Oficjalnie nazywają się Zgromadzeniem Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, a ich potoczna nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „presentatio”, które oznacza „ofiarowanie”.
Zgromadzenie powstało w Krakowie w 1627 roku, jego założycielką jest bł. Zofia Czeska. Od początku istnienia charyzmatem sióstr była działalność dydaktyczno-wychowawcza i podejmowanie wszelkiego rodzaju prac wśród dzieci
i młodzieży. Zgodnie z tym prowadzą one gimnazja i licea, internaty, domy dziecka i domy opieki, uczą też religii w szkołach. Jest to zgromadzenie habitowe, na prawie papieskim. Siostry prezentki rozpoznać można po czarnym habicie i czarnym welonie z białym paskiem. Ich domy zakonne występują głównie na południu Polski, a dom generalny – w Krakowie. Pracują też we Włoszech i na Ukrainie.
https://www.youtube.com/watch?v=B7WXTbQfgDc&feature=emb_title
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.