Drukuj Powrót do artykułu

Siostrzeniec papieża o wizycie Franciszka w Argentynie

21.08.2017 , Buenos Aires / ts / mz Ⓒ ℗

Sample Fot. AFP / EAST NEWS

Siostrzeniec papieża, ks. José Luis Narvaja sceptycznie odniósł się do możliwości wizyty Franciszka w jego rodzinnej Argentynie. „On słowem i czynem opowiada się za jednością, za poszukiwaniem jedności. My natomiast nie staramy się o zgodę i porozumienie”, powiedział 51-letni jezuita w wywiadzie dla argentyńskiego portalu Infobae.com z 18 sierpnia.

Duchowny zwrócił uwagę, że gdyby doszło do wizyty papieża w Argentynie, wówczas wszystkie obozy polityczne chciałyby go wykorzystać do własnych celów, „a to wcale Franciszka nie interesuje”.

Ks. José Luis Narvaja SI jest profesorem teologii i wykłada na kilku uczelniach w różnych krajach, m.in. w Wyższej Szkole Filozoficzno-Teologicznej św. Jerzego we Frankfurcie nad Menem.

Czytaj także: Papież wezwał wszystkie religie do wspólnej modlitwy i pracy dla pokoju

Jorge Mario Bergoglio, kardynał i arcybiskup Buenos Aires do chwili wyboru w marcu 2013 r. na papieża, nie odwiedził jeszcze swego rodzinnego kraju. Franciszek czterokrotnie składał wizyty na kontynencie latynoamerykańskim. W lipcu 2013 r. był gościem Światowego Dnia Młodzieży w Brazylii, w lipcu 2015 r. odwiedził Ekwador, Boliwię i Paragwaj. We wrześniu 2015 r., w drodze do USA, był na Kubie. W lutym 2016 r., udając się z wizytą do Meksyku, po raz kolejny zatrzymał się na Kubie, by tam spotkać się ze zwierzchnikiem Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, patriarchą Cyrylem.

Z kolei na początek września planowana jest wizyta papieża w Kolumbii, a w 2018 r. – w Chile i Peru.

Wersja do druku

Przeczytaj także

21 sierpnia 2017 10:57

Kościół pomaga ofiarom nawałnic

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.