Drukuj Powrót do artykułu

Skarżysko-Kamienna: bp Tomasik konsekrował 9 wdów

24 czerwca 2018 | 13:19 | rm | Skarżysko Kamienna Ⓒ Ⓟ

Biskup radomski Henryk Tomasik konsekrował 9 wdów. Uroczystość odbyła się w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. W diecezji radomskiej jest obecnie 11 wdów konsekrowanych.

W homilii bp Tomasik mówił, że dzisiaj uczestniczymy w błogosławieństwie kobiet, wdów, które podjęły decyzje o podnoszeniu na wyższy poziom życia duchowego. – Dzisiaj prosimy o Boże dary dla tych sióstr, aby ich życie duchowe, religijne, pomogło w środowisko, w parafii, Kościele pogłębianiu własnej więzi z Bogiem. Znajdujemy się przy ołtarzu, by uczestniczyć w błogosławieniu wdów. Pragną naśladować te kobiety, które Pismo Święte ukazuje jako przykład życia poświęconego Bogu i innym ludziom – mówił ordynariusz radomski.

– Po śmierci swoich mężów, za których szczerze się modlicie, zapragnęłyście poświęcić swoje życie Bogu. Kościół chce przyjąć wasze oddanie i prosi pokornie Ojca Niebieskiego, aby napełnił was Duchem Świętym – mówił dalej biskup Henryk Tomasik.

Ks. Piotr Walkiewicz, dyrektor wydziału duszpasterskiego radomskiej kurii powiedział, że życie wdów konsekrowanych jest wyrazem witalności Kościoła i pozwala kobietom aktywnie uczestniczyć w życiu Kościoła. – Wdowy do konsekracji przygotowywały się przez 3 lata. Był to czas duchowej formacji. Spotkania odbywały się raz w miesiącu – mówił ks. Walkiewicz.

Była to trzecia konsekracja wdów w diecezji radomskiej. Obecnie jest ich 11. Kolejne kandydatki przygotowują się do podobnego obrzędu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.