Słynny chór TGD doczekał się nowego pokolenia wokalistów
28 września 2017 | 10:38 | Warszawa / rk / wer Ⓒ Ⓟ
Jeden z najpopularniejszych polskich chórów gospel – Trzecia Godzina Dnia – doczekał się nowego pokolenia wokalistów. Zespół Małe TGD stworzyło 11 osób ze „Szkółki TGD”, prowadzonej od kilku lat przez Kamilę Pałasz i Piotra Nazaruka.
Ukazał się już pierwszy singiel, który zapowiada płytę Małe TGD „Góry do góry”. Zdaniem Piotra Nazaruka, który wraz z Kamilą Pałasz odpowiada za słowa i muzykę w nowo powstałej formacji, tytułowy utwór z płyty opowiada o sile dziecięcej wiary.
„Czasami nasze problemy wyglądają jak wielkie góry. Ale jeżeli wiara góry przenosi… no to góry do góry” – streszcza przesłanie wyśpiewane przez dzieci i zapewnia, że cały nowy album łamie schematy i pokazuje, że „dzieci mogą śpiewać o Bogu w sposób nowoczesny, wpisując się w najnowsze nurty muzyki pop”. Według kompozytora, dzieci z Małego TGD w naturalny sposób łączą młodzieńczy entuzjazm z pasją śpiewania.
Na płycie, której premierę zapowiedziano na 29 września br., jest 10 utworów, w tym 8 zupełnie nowych oraz 2 utwory z repertuaru TGD. Wydawnictwo dodatkowo zawiera wersje instrumentalne do 5 piosenek. W książeczce można m.in. znaleźć teksty piosenek z płyty.
Czytaj także: Inicjatywy na rocznicę ŚDM w Krakowie
Piotr Nazaruk – kompozytor, dyrygent, pedagog, wokalista i multiinstrumentalista. Autor muzyki do wielu spektakli teatralnych, wielokrotnie nagradzany w konkursach i na festiwalach teatralnych. Członek zespołu Anny Marii Jopek. Lider formacji TGD. Jego aranżacje wokalno-instrumentalne i autorskie kompozycje kształtują od lat repertuar tego zespołu. Nauczyciel śpiewu zespołowego, od kilku lat prowadzi dziecięcą „Szkółkę TGD”.
Kamila Pałasz – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Solistka i trener wokalny zespołu TGD. Na codzień jest nauczycielem emisji głosu w Warszawie oraz jedną z prowadzących Szkółkę TGD. Związana jest między innymi z misją CSM, konferencją EXODUS, zespołem EX IT oraz z warsztatami Gospel.
TGD wykonuje przede wszystkim pieśni uwielbienia – tradycyjne w treści, lecz niezwykle nowoczesne w aranżacji. Najbardziej znana – „Alleluja” – jest swobodną interpretacją dzieła Haendla, w którą wpleciono słowa staropolskiej pieśni „Chrystus zmartwychwstan jest”. W utworach chóru można usłyszeć brzmienia rockowe, popowe oraz soulowe.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.