Drukuj Powrót do artykułu

Śniadanie w Muzeach Watykańskich

11 kwietnia 2018 | 15:01 | pb (KAI/Vaticannews) / mip | Watykan Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Pixabay

Niecodzienne zwiedzanie z przewodnikiem o szóstej rano, zakończone śniadaniem proponują Muzea Watykańskie. O tej porze można uczestniczyć m.in. w otwieraniu sal i zapalaniu w nich światła, z Kaplicą Sykstyńską włącznie.

Aby uczestniczyć w tej jedynej w swoim rodzaju „wizycie specjalnej” w niewielkiej grupie, trzeba dokonać rezerwacji za pośrednictwem maila lub numeru telefonu.

Na stronie internetowej można zobaczyć wideo przedstawiające tę wizytę, zatytułowaną „Good Morning Vatican Museums”. Na jej zakończenie uczestnicy zjedzą śniadanie w bistro znajdującym się na Dziedzińcu Pinii na terenie Muzeów Watykańskich.

Nowa inicjatywa jest początkiem planowanej od kilku miesięcy reorganizacji programu zwiedzania. Dziś turyści mają dziś do dyspozycji siedmio-kilometrową trasę, ale większość z nich decyduje się na trasę najkrótszą wiodącą wprost do Kaplicy Sykstyńskiej i Sal Rafaela. Pozostałe ekspozycje muzeów są mniej znane i niewykorzystane.

Wielką nowością jest przygotowanie nowego wejścia do muzeów wzdłuż murów Sangallo, a zatem w pobliżu wejścia z lat trzydziestych i tego, które otwarto w roku 2000. Przez tę bramę będzie można się dostać bezpośrednio do tych najrzadziej odwiedzanych dziś części muzeów, w których wystawiane są nie tylko dzieła sztuki, ale także wielowiekowe świadectwa wiary chrześcijańskiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.