Drukuj Powrót do artykułu

Sopot: śniadanie wielkanocne dla ubogich

31 marca 2018 | 16:31 | kk | Sopot Ⓒ Ⓟ

W sobotni poranek w Zespole Szkół Handlowych w Sopocie do wspólnego, świątecznie zastawionego stołu zasiadło niemalże 300 osób bezdomnych, potrzebujących lub samotnych. Posiłek przygotowany został przez przeszło 40 wolontariuszy gdańskiej Caritas, którzy pracowali bezinteresownie wraz z dyrektorem placówki ks. kanonikiem Januszem Steciem. Pokarmy pobłogosławił abp Głódź.

Pokarmy wielkanocne pobłogosławił arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, który złożył też zebranym świąteczne życzenia.

– Polska jest krajem bogatym, aczkolwiek ma i biednych. A u nas biednie, ale ubogo i serdecznie. I bogate kraje mają swoich biednych, ale biedą jest jeśli nikt się nimi nie zajmuje. Pragniemy stworzyć atmosferę wspólnoty i rodziny. To bardzo ważne, aby w czasie Zmartwychwstania Pańskiego nikt nie czuł się samotny – mówił metropolita gdański

Na mieszkańców czekało wiele specjałów: żurek, bigos i biała kiełbasa, ale też sałatki, jajka, wędliny i ciasta. – Musi być wyjątkowo i na bogato właśnie dla tych, którzy nie doświadczają tego na co dzień – tłumaczy Marta Szulc z Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.