Drukuj Powrót do artykułu

Sopot: wigilia samotnych i bezdomnych z abp. Głódziem

24 grudnia 2017 | 16:04 | ks. kk | Gdańsk Ⓒ Ⓟ

Ponad 300 bezdomnych i samotnych zasiadło dziś do wigilijnego stołu z abp. Sławojem Leszkiem Głódziem. Tradycyjne spotkanie świąteczne zorganizowała Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

– Życzę wam, abyście nie doświadczali samotności. Czujcie się w Caritas jak w domu – zachęcił metropolita gdański. Następnie arcybiskup wraz z prezydentem Sopotu przełamali się opłatkiem z zebranymi. Na wigilijnym stole znalazły się: barszcz, pierogi, ryby, makowce oraz inne tradycyjne potrawy.

Ponadto pod choinką czekały na każdego prezenty. Były to “Świąteczne Niezbędniki” przygotowane przez ludzi dobrej woli. Już od początku adwentu wierni archidiecezji gdańskiej przygotowywali samodzielnie okolicznościowe paczki– kosmetyczki, które zawierały przybory codziennej higieny (m. in. szampon, szczoteczkę i pastę do zębów, grzebień, dezodorant czy żel pod prysznic). Do toreb była dołączona kartka świąteczna z życzeniami dla osoby ubogiej czy bezdomnej.

Wigilię pomogli zorganizować wolontariusze Caritas, którzy bardzo często nie wyobrażają sobie innego poranka niż ten spędzony 24 grudnia ze swoimi podopiecznymi.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.