Drukuj Powrót do artykułu

Spotkanie autorskie z kard. Robertem Sarahem

14.07.2017 , jms, Kraków, 22 lipca 2017 Ⓒ ℗

Krakowscy franciszkanie organizują autorskie spotkanie z kard. Robertem Sarahem. Prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów opowie o swojej najnowszej książce „Moc milczenia. Przeciw dyktaturze hałasu” w sobotę 22 lipca o godz. 15.00 w bazylice oo. franciszkanów przy Franciszkańskiej.

Podczas spotkania w auli bł. Jakuba będzie można nabyć wszystkie jego książki, w tym najnowszą – „Moc milczenia. Przeciw dyktaturze hałasu”, która właśnie opuściła drukarnię Sióstr Loretanek. To obszerny wywiad w całości poświęcony ciszy i milczeniu przeprowadził pisarz Nicolas Diat. Do niezwykłej rozmowy został zaproszony również generał Zakonu Kartuzów Dysmas de Lassus, który od 40 lat żyje w wielkiej ciszy kontemplacji.

Przedmowę do trzeciej książki prefekta Kongregacji napisał papież emeryt Benedykt XVI, który wyraził radość, że „przy kardynale Sarahu, nauczycielu milczenia i modlitwy wewnętrznej, liturgia jest w dobrych rękach”.

Kard. Robert Sarah przybędzie do Polski na zaproszenie krakowskiej prowincji franciszkanów. W niedzielę 23 lipca, uroczyście ogłosi franciszkańskie Sanktuarium Matki Bożej – Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie Bazyliką Mniejszą. Msza św. dziękczynna będzie transmitowana w TVP Polonia o godz. 11.00.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.