Drukuj Powrót do artykułu

Spotkanie opłatkowe Gorzowskiego Duszpasterstwa Nauczycieli

05 stycznia 2018 | 14:13 | kk | Gorzów Wielkopolski Ⓒ Ⓟ

4 stycznia w Zespole Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie opłatkowe Gorzowskiego Duszpasterstwa Nauczycieli. Z tej okazji w tymczasowej kaplicy katedralnej bp Paweł Socha odprawił Mszę św. dla pracowników oświaty.

Bożonarodzeniowe spotkanie opłatkowe, które odbyło się 4 stycznia poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy. – Chciałbym życzyć Wam i sobie, żebyśmy byli najpierw bardzo dobrymi uczniami Chrystusa, bo to warunkuje, że będziemy bardzo dobrymi pedagogami – mówił hierarcha do pracowników oświaty zgromadzonych na wspólnej modlitwie.

W spotkaniu opłatkowym wziął udział diecezjalny duszpasterz nauczycieli, ks. ks. Krzysztof Hołowczak, który przypominał, że troska o rozwój duchowy jest ważnym elementem nieustannej formacji pedagogicznej – Takie spotkania odbywają się nie tylko w Gorzowie, ale w innych częściach diecezji. Każdy z nas potrzebuje takiego czasu zbliżenia się do Pana Jezusa – mówił duszpasterz. Działalność duszpasterstwa cenią sobie także sami nauczyciele.

– Takie spotkania są twórcze i człowiek wychodzi z nich bardzo zbudowany – zapewniała Wioletta Bonifaciuk, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1.

– Tutaj umacniam się w wierze, a przy okazji wiem jak postępować jako nauczyciel i dyrektor – dodał dyrektor Piotr Kruk, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wlkp. W spotkaniu wzięła udział lubuska kurator oświaty, Ewa Rawa.

Bieżące informacje na temat spotkań duszpasterstwa, którym opiekuje się ks. Dariusz Wołczecki, można znaleźć na stronie internetowej: www.godn.pl.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.