Drukuj Powrót do artykułu

Spotkanie opłatkowe pracowników Ełckiej Kurii Diecezjalnej

21 grudnia 2017 | 13:54 | rr | Ełk Ⓒ Ⓟ

„Czyńmy wszystko, aby Jezus Chrystus, który jest światłością świata, był światłem w każdym z nas” – powiedział bp Jerzy Mazur. Tradycyjnie przed Wigilią w Kurii Diecezji Ełckiej odbyło się spotkanie opłatkowe.

Wzorem lat ubiegłych bp Jerzy Mazur przełamał się opłatkiem z pracownikami kurii. Spotkanie odbyło się 21 grudnia w Domu Biskupim.

Składając współpracownikom życzenia, Biskup Ełcki wyraził wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym i pracownikom świeckim za gorliwość, posługę i za dobro, które jest czynione na rzecz drugiego człowieka. „Nie zawsze jest to praca widoczna, ale często cicha i gorliwa” – mówił kapłan. Życzył zebranym pracownikom, „aby to Światło pokoju, odwagi, nadziei i radości, którym jest Jezus Chrystus, zawsze było w waszych sercach. A ogień Chrystusowej Miłości spalał wszystko to, co napawa was lękiem i strachem”.

Bp Mazur zachęcał, aby na wzór Maryi, nieść Chrystusa innym ludziom. „Czyńmy wszystko, aby ci, którzy są z dala od Chrystusa, poprzez nasze słowo, gest, dobry uczynek także mieli tę radość, że światło zajaśniało w ich sercach”.

W imieniu pracowników kurii, życzenia bp. Jerzemu Mazurowi złożył Moderator Kurii Diecezjalnej, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ks. dr Jacek Uchan.

Ks. dr Jacek Uchan podziękował wszystkim za codzienną pracę i modlitwę. Zachęcał również w duchu trwającego roku duszpasterskiego do rozwijania w sobie, duszpasterskiego zaangażowania i odważnego realizowania wezwania „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Po oficjalnych życzeniach nastąpiło tradycyjne przełamanie się opłatkiem. Spotkanie zakończyło się wieczerzą wigilijną.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.