Cykl spotkań z Magdaleną Wolińską-Riedi
03 grudnia 2019 | 13:35 | hsz Ⓒ Ⓟ
W Warszawie, Rzeszowie, Przemyślu i Kielcach odbędą się w najbliższych dniach spotkania z Magdaleną Wolińską-Riedi, korespondentką z Watykanu i autorką bestsellerowej książki „Kobieta w Watykanie”. Wolińska-Riedi opowiada jak wygląda Stolica Apostolska od środka z punktu widzenia jego mieszkanki, matki, żony i dziennikarki. Jak żyje się w państwie zamykanym na klucz, gdzie każdy ruch mieszkańca śledzą setki kamer, a najbliższym sąsiadem jest sam papież?
Magdalena Wolińska-Riedi od 2014 roku pracuje jako korespondentka Telewizji Polskiej w Watykanie. Niewiele osób jednak wie, że jest pierwszą kobietą tłumaczem watykańskich sądów i pierwszą w historii dziennikarką na co dzień tam żyjącą. Współrealizowała filmy i seriale o świecie za Spiżowa Bramą. Jako jedna z nielicznych kobiet mieszkała w Watykanie przez kilkanaście lat. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda tam codzienne życie. Zdradza zaskakujące fakty i ciekawostki.Jak działa system karny, administracyjny, opieka medyczna w Watykanie. Ile cel ma tamtejsze więzienie? Czy dzieci mogą zapraszać kolegów i czy w watykańskim mieszkaniu można urządzać imprezy? Jak zmieniał się Watykan od czasu Jana Pawła II?
Te i inne pytanie będzie można zadać Magdalenie Wolińskiej-Riedi podczas spotkań autorskich.
W Warszawie, 6 grudnia (piątek) godz. 18:00, Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122.
W Rzeszowie, 8 grudnia (niedziela) godz. 12.30, Instytut Teologiczno-Pastoralny, ul. Witolda 11A.
W Przemyślu, 8 grudnia (niedziela) godz. 17.30, Wyższe Seminarium Duchowne, ul. Zamkowa 5.
W Kielcach, 9 grudnia (poniedziałek) godz. 18.00, Dom środowisk Twórczych, Pałacyk Zielińskiego, ul. Zamkowa 5.
Więcej o książce Magdaleny Wolińskiej-Riedi „Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata” można przeczytać TUTAJ.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.