Drukuj Powrót do artykułu

Sprzeciw wobec „małżeństw dla wszystkich”

27.07.2017 , Wiedeń / ts (KAI) / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

Po raz kolejny swoje stanowcze „nie” wobec „małżeństw dla wszystkich” wyraził metropolita wiedeński kard. Christoph Schönborn. Na łamach archidiecezjalnej gazety „Der Sonntag” podkreślił, że „tak naprawdę” jedynym powodem małżeństwa jest dobro dziecka.

Istnieje naturalna potrzeba, aby za dobro dzieci wspólnie odpowiadali matka i ojciec. Małżeństwo jest drogą pokoleń i zawsze pozostanie niezastąpione, „jeśli jest dziecko, kiedy są matka i ojciec, którzy chcą się o te dzieci troszczyć” – napisał kardynał w artykule zatytułowanym „Nie dla małżeństw dla wszystkich”. Z tych powodów opowiedział się za zachowaniem dotychczasowej treści pojęcia małżeństwa i przypomniał stare przysłowie chińskie: „Nazywaj koło kołem, a kwadrat kwadratem, a wtedy polityka znowu dojdzie do ładu”.

Czytaj także: Prezydent Niemiec podpisał ustawę o „małżeństwie dla wszystkich”

Dyskusja wokół tzw. „małżeństwa dla wszystkich” ożywiła się w Austrii po uchwaleniu 30 czerwca przez niemiecki Bundestag ustawy o podobnej instytucji. Wcześniej, 29 czerwca, o ustalenie terminu debaty na ten temat w austriackim parlamencie wnioskowały partie – socjaldemokratyczna (SPÖ) i Zielonych. Ich wniosek nie uzyskał jednak wymaganej większości.

Wersja do druku

Przeczytaj także

27 lipca 2017 09:12

Najdłuższa pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.