Stary Sącz: 300 dzieci w Akademii Świętości
07 maja 2015 | 15:16 | eb Ⓒ Ⓟ
300 uczniów z Małopolski weźmie udział w Starosądeckiej Akademii Świętości. Dzieci z klas drugich i trzecich przyjadą do Starego Sącza na przełomie maja i czerwca. Przy papieskim ołtarzu będą dziękować za Pierwszą Komunię Świętą. Zwiedzą też miasto, poznają historię oraz życie i przesłanie św. Kingi i św. Jana Pawła II.
Uczniami Akademii będą dzieci z Krakowa, Tarnowa, Barwałdu Dolnego i Górnego koło Wadowic, Słopnic, Nowego Sącza, Skrudziny oraz gospodarze – Starosądeczanie.
„Celem Starosądeckiej Akademii Świętości jest zapoznanie najmłodszych z bogatym dziedzictwem św. Kingi oraz wezwaniem do świętości Jana Pawła II 'Nie lękajcie się być świętymi’, wypowiedzianym na starosądeckich błoniach w czerwcu 1999 roku. Nie spodziewaliśmy się, że zainteresowanie projektem będzie tak duże. Mamy wiele telefonów od chętnych, ale miejsc już niestety nie ma” – mówi ks. Marcin Kokoszka, dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu.
Podczas pobytu w Starym Sączu uczniowie, wspólnie z przewodnikiem, zwiedzą najważniejsze zabytki Starego Sącza oraz poznają jego bogatą historię. Wśród nich znajdzie się m.in.: Ołtarz Papieski, Klasztor Sióstr Klarysek, Dom na Dołkach, rynek starosądecki, Dom oraz Źródełko św. Kingi. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia specjalnego kursu „Starosądeckiej Akademii Świętości”. Dzieci skorzystają z poczęstunku, a całości dopełnią zajęcia animacyjno-ruchowe.
Autorski projekt Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu pn. „Tak i ja, tak i Ty możesz świętym być” – Starosądecka Akademia Świętości. Historia, kultura i ponadczasowe wartości od czasów Kingi do współczesnego przesłania Jana Pawła II" realizowany jest przy wsparciu Województwa Małopolskiego. Udział w Akademii jest bezpłatny.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.