Stary Sącz: obok papieskiego ołtarza powstał Dom Pielgrzyma „Opoka”
29 czerwca 2010 | 16:52 | eb Ⓒ Ⓟ
Biskup tarnowski Wiktor Skworc poświęcił Dom Pielgrzyma „Opoka” przy Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Jego budowa trwała 8 lat. Obiekt powstał obok papieskiego ołtarza, gdzie znajduje się muzeum pamiątek związanych z pontyfikatem Jana Pawła II.
Kamień węgielny wmurowany w fundamenty budynku pochodzi z grobu św. Piotra. „Przypomina nam o łączności z Janem Pawłem II, który był w Starym Sączu 11 lat temu i kanonizował bł. Kingę” mówi ks. Tadeusz Sajdak dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania.
Podczas Mszy św. bp Skworc powiedział, że doświadczenie świętego Piotra i Pawła, historia ich życia, duchowa przemiana i dojrzewanie w wierze, uwrażliwią na prawdę, że i my staniemy się skałą, żywymi kamieniami w budowli Kościoła, jeśli swoje życie oprzemy na Chrystusie. „Pamiętajmy, że dom zbudowany na skale, to znaczy na właściwym fundamencie, którym jest tylko Bóg, ostanie się w obliczu kataklizmów i zagrożeń” – mówił kaznodzieja.
Hierarcha podkreślił, że „przybywający do Centrum będą mogli poznać i uznać za swoje dziedzictwo Papieża Polaka, zachwycić się świętością jego życia i wejść na drogę własnej, osobistej świętości, aby trzecie tysiąclecie uczynić erą ludzi świętych”.
Dom Pielgrzyma wyposażony w zaplecze gastronomiczne stanowi bazę noclegową i oferuje całodzienne wyżywienie pielgrzymom i turystom odwiedzającym Sądecczyznę.
Jedno-, dwu- i trzyosobowe pokoje zapewniają 74 miejsca noclegowe. Ponadto duża sala konferencyjna i kilka mniejszych, kaplica, czytelnia oraz jadalnia umożliwiają organizację rekolekcji, konferencji jak i zajęć warsztatowych.
Większość lipcowych terminów jest już jednak zajęta. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej centrum.stary.sacz.pl
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.