Drukuj Powrót do artykułu

Stolica Apostolska w sprawie handlu dziećmi: edukacja i prewencja

01 czerwca 2018 | 10:50 | vaticannews.va / pz | Wiedeń Ⓒ Ⓟ

Sample Fot COB

Edukacja i programy prewencyjne zapobiegające handlowi dziećmi to dwa postulaty Stolicy Apostolskiej, jakie w jej imieniu przedstawił ks. Janusz Urbańczyk na spotkaniu Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Powodem spotkania była nagląca potrzeba podjęcia bardziej stanowczych kroków w walce z handlem dziećmi, włączając w to handel w celach seksualnych. Watykański dyplomata podkreślił, że OBWE zaangażowała się w wiele inicjatyw i posiada duże doświadczenie i wiele programów, które pozwalają krajom członkowskim nie zaczynać od podstaw.

Ks. Urbańczyk przedstawił dwa rodzaje działań, które mogą pomóc w przeciwdziałaniu handlowi ludźmi. Po pierwsze, wzmacnianie edukacji oraz podnoszenie świadomości wobec istniejącego problemu, a także programy rozwojowe dające zarówno dorosłym, jak i dzieciom możliwość rozpoznania, przeciwdziałania i zwalczania handlu dziećmi w społeczeństwach.

Drugą rekomendacją jest promowanie międzynarodowych i międzyorganizacyjnych projektów, które mogłyby sprzyjać prewencji w różnych sektorach społeczeństwa, skupiając się w szczególności na czynnikach, które sprawiają, że ludzie stają się bezbronni wobec takich przestępstw.

Wersja do druku

Przeczytaj także

01 czerwca 2018 10:47

Stany Zjednoczone zorganizują szczyt na temat wolności religijnej

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.