Stolica Burkina Faso ma ulicę Benedykta XVI
15 czerwca 2021 | 15:00 | tom (KAI) | Wagadugu Ⓒ Ⓟ
W stolicy Burkina Faso, Wagadugu ulicę przy której znajduje się nuncjatura apostolska nazwano imieniem papieża-seniora Benedykta XVI. Obecny 11 czerwca na uroczystości nadania nazwy ulicy, która nosiła wcześniej numer 54.160, nuncjusz apostolski abp Michael Francis Crotty, wyjaśniając dlaczego, powiedział krótko: „Było to oczywiste”. Wzięli w niej udział wysocy rangą przedstawiciele władz politycznych wojskowych i Kościoła.
„Jest to wyraz wdzięczności dla papieża-seniora, który 12 czerwca 2007 r. ustanowił Nuncjaturę Apostolską w Wagadugu i tego samego dnia mianował abp. Vito Rallo pierwszym nuncjuszem apostolskim w tym kraju” – powiedział abp Crotty. Podziękował Radzie Miasta za „zaszczyt”, jakim obdarzono papieża- seniora i powiedział, że jest szczególnie zadowolony także z tego, że rektorat Uniwersytetu Katolickiego Afryki Zachodniej (UCAO) również znajduje się przy ulicy „Benedykta XVI„. „Jestem osobiście szczęśliwy, że odtąd siedziba UCAO będzie miała w swoim adresie imię Benedykta XVI, który znany jest ze swej inteligencji i siły intelektualnej, a także z oddania w poszukiwaniu prawdy” – powiedział nuncjusz apostolski w Burkina Faso.
Arcybiskup Wagadugu, kard. Philippe Ouédraogo, dołączył się do słów watykańskiego dyplomaty, podkreślając: „Poprzez nazwanie tej ulicy imieniem wielkiego duszpasterza, jakim jest Benedykt XVI przynosimy nadzieję Burkina Faso, Afryce i światu i promujemy ducha dialogu, pojednania, sprawiedliwości i pokoju w sercach wszystkich ludzi. Sprawmy, aby ta ulica była miejscem, gdzie pokój inspiruje wiarę”.
Z kolei burmistrz Wagadugu, Armand Pierre Béouindé określił Benedykta XVI jako „człowieka, który zawsze pracował na rzecz pojednania między narodami, dialogu międzywyznaniowego i wiary”.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.