Drukuj Powrót do artykułu

Stołówka w katedrze. Miesiąc solidarności w Chile

05.08.2017 , Santiago de Chile / (KAI/RV) / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

Na jeden wieczór katedra w stolicy Chile – Santiago zamieniła się w wielką stołówkę, w której przyjęto 350 osób: bezdomnych, biednych, starców. Inicjatywę podjęto z okazji obchodzonego w tym kraju „miesiąca solidarności”.

„Miłość czyni cuda. Pomnażajmy cuda Jezusa uczynkami miłości” – powiedział stołeczny arcybiskup kard. Ricardo Ezzati.

Solidarność to sposób, aby pokazać, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami: „Różnicy nie czyni kolor skóry ani pozycja społeczna. Braćmi i siostrami czyni nas fakt, że mamy jednego Ojca, którym jest Bóg, i Brata, Jezusa, który oddał swoje życie, abyśmy z naszej strony wszyscy byli braćmi” – powiedział purpurat.

Czytaj także: Franciszek będzie mediował między Boliwią a Chile?

Wezwał też, by mieć drzwi zawsze otwarte nie tylko w czasie „miesiąca solidarności”. Wtedy „bracia, którzy są w potrzebie, będą mogli odnaleźć swą godność w przyjęciu, szacunku, miłości, których doświadczą przez podanie filiżanki kawy czy czegoś do zjedzenia. To gesty, które ewangelizują i uobecniają wśród nas miłość Boga” – dodał kard. Ezzati.

Wersja do druku

Przeczytaj także

05 sierpnia 2017 11:22

Coraz więcej emigrantów w Wenezueli

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.