Drukuj Powrót do artykułu

Studenci z DA opiekują się dziećmi i pomagają zorganizować im wakacje

10 czerwca 2018 | 17:04 | pk | Szczecin Ⓒ Ⓟ

Na co dzień opiekują się dziećmi i młodzieżą z “trudniejszych dzielnic” w świetlicy środowiskowej i klubie młodzieżowym w Szczecinie. Raz w roku studenci organizują dla nich festyn, z którego dochód jest przeznaczony na wakacyjny wypoczynek dla maluchów.

Po raz siódmy w szczecińskim Parku Andersa jest bajkowo. Studenci-wolontariusze ze Stowarzyszenia Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego “Razem” i parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa przygotowali 7. Festyn Rodzinny “U Pana Boga w Sercu”.

– Angażujemy ponad 80 wolontariuszy w organizację festynu – tłumaczy Wojciech Hryniuk ze Stowarzyszenia Razem. – Nie wszyscy mogą być podczas samego festynu, ale pomagają przed. Bez tych dobrych rąk gotowych do pracy nie bylibyśmy w stanie zorganizować wydarzenia i osiągnąć celów, do których festyn prowadzi.

Ks. Jarosław Staszewski, chrystusowiec i proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, zwraca uwagę na samodzielność studentów: “Wspólnie śpiewamy, bawimy się, a wszystko organizują studenci”.

– To pod opieką studentów są obie świetlice i myślę, że warto pomóc fajnie spędzić wakacje dzieciakom. Dodatkowo Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzi dwudziestolecie istnienia. Bo choć parafia istnieje od 1945 roku, to jednak dekret ustanawiający sanktuarium został podpisany w czerwcu 1998 roku – dodaje kapłan.

W programie niedzielnego festynu są m.in. loterie, zabawy, koncerty zespołów, które wywodzą się z parafii, a więc m.in. scholi akademickiej i zespołu Serduszka, który rozsławia Polskę po całym świecie grając i śpiewając Polonii.

Zabawa trwa do niedzielnego wieczora.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.