Drukuj Powrót do artykułu

Sulechów: VII. Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych

13.11.2017 , kk, Sulechów, 13-11-2017 Ⓒ ℗

Po raz siódmy odbył się Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych. Gościem specjalnym przeglądu organizowanego przez Akcję Katolicką był bp Stefan Regmunt. Na Scenie Sulechowskiego Domu Kultury wystąpiło 145 osób.

Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznych odbył się już po raz siódmy. 12 listopada w na scenie Sulechowskiego Domu Kultury zaprezentowały się 24 podmioty wykonawcze, a wśród nich soliści, zespoły i chóry. Łącznie 145 osób. – Celem przeglądu jest propagowanie patriotyzmu przez śpiew piosenek patriotycznych, zaczynając od dzieci, chodzących do szkoły podstawowej, przez młodzież i dorosłych wykonawców. Cieszy nas duże zainteresowanie Przeglądem Pieśni Patriotycznej – mówiła Liliana Kurkowiak, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Sulechowie.

Gościem specjalnym przeglądu był bp Stefan Regmunt. – Kiedy śledzimy treść pieśni patriotycznych dostrzegamy w nich zawartą wielką mądrość i jednocześnie budzenie nadziei w Polakach, którzy przez 123 lata przebywali w niewoli – mówił bp Regmunt i dodał: – Kiedy patrzymy na młodych ludzi, którzy odtwarzają te piosenki patriotyczne, to jesteśmy pełni podziwu dla ich wychowawców, dla rodzin z których ta młodzież się wywodzi oraz dla samych wykonawców. To jest piękna nauka historii, kiedy poznajemy treści tych pieśni, melodie i kiedy dzielimy się z innymi – dodał.

Tegoroczny przegląd był współorganizowany przez Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie oraz parafii pw. Narodzenia NMP w Nowym Kramsku. Jak co roku organizatorów wsparło Sulechowski Dom Kultury.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.