Drukuj Powrót do artykułu

Suspensa dla księdza Lemańskiego zawieszona

11 lipca 2018 | 15:01 | BPDW-P, lk | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. MAREK LASYK / REPORTER

Bp Romuald Kamiński postanowił o zawieszeniu do odwołania suspensy nałożonej na ks. Wojciecha Lemańskiego po tym, jak duchowny zwrócił się z prośbą o podjęcie pracy duszpasterskiej poza Diecezją Warszawsko-Praską. Ks. Lemański rozpocznie posługę na terenie Archidiecezji Łódzkiej – poinformowało KAI Biuro Prasowe Diecezji Warszawsko-Praskiej.

– Ks. Wojciech Lemański zwrócił się z prośbą o skierowanie go do pracy duszpasterskiej poza Diecezją Warszawsko-Praską. Wolę przyjęcia go na czas próby do Archidiecezji Łódzkiej wyraził ks. abp Grzegorz Ryś. W związku z powyższym ks. bp. Romuald Kamiński postanowił o zawieszeniu do odwołania zastosowania kary suspensy nałożonej na ks. Wojciecha Lemańskiego na terenie Archidiecezji Łódzkiej – czytamy w przesłanym KAI komunikacie kurii warszawsko-praskiej.

Jak czytamy w dokumencie, ks. Lemański od dnia 11 lipca 2018 roku znajduje się pod jurysdykcją arcybiskupa Grzegorza Rysia i na terenie archidiecezji łódzkiej może sprawować posługi duszpasterskie.

– Podjęte rozwiązanie stanowi próbę i szansę dla ks. Wojciecha Lemańskiego, aby w nowych okolicznościach pastoralnych powrócić do pełnej posługi kapłańskiej – czytamy w komunikacie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.