Spotkanie młodzieży z symbolami ŚDM

xpb / br, Lidzbark Welski, 2016-01-06

Kilkaset osób – dzieci, młodzież i dorośli przybyło do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Lidzbarku Welskim, by modlić się przy symbolach Światowych Dni Młodzieży. Krzyż i ikona Matki Bożej nawiedziły dekanat lidzbarski 5 stycznia w ramach peregrynacji symboli ŚDM po diecezji toruńskiej.

Powitanie symboli odbyło się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. O godz. 12 odprawiona została Msza św. koncelebrowana przez kapłanów dekanatu lidzbarskiego. Uczestniczyła w niej licznie młodzież i dzieci ze szkół dekanatu.

Mszy św. przewodniczył dziekan dekanatu lidzbarskiego i proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP ks. kan. Marian Wiśniewski. Homilię wygłosił ks. kan. Stanisław Grzywacz, wicedziekan dekanatu lidzbarskiego i proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Lidzbarku.

W homilii ks. kan. Grzywacz nawiązał do tekstu Ewangelii opisującego spotkanie Chrystusa Zmartwychwstałego z Szymonem Piotrem. W naszym życiu także są chwile pełne obietnic poprawy i są także chwile, w których z tych obietnic nie pozostaje zbyt wiele. Chrystus jednak pozostaje wierny swojej miłości. To właśnie dzięki wierności Chrystusa możemy nieustannie powracać do Boga.

- Dziękujemy św. Janowi Pawłowi II za krzyż, który przekazał młodym – mówił ks. kan. Grzywacz. To znak zbawienia, znak naszej wiary, znak miłości Chrystusa do każdego z nas i znak naszej odpowiedzi na miłosierną miłość Boga. - Niech iskra Bożego miłosierdzia zapłonie w waszych sercach młodzi przyjaciele – dodał.

Po Eucharystii rozpoczęła się adoracja krzyża. O godz. 15 nabożeństwem Koronki do Bożego Miłosierdzia zakończyła się peregrynacja i symbole powędrowały do Brodnicy.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook