Wizerunek Jezusa Miłosiernego połączy Płock i Kraków

eg / br, Płock, 2016-01-07

Witraż Jezusa Miłosiernego przypłynie Wisłą z Krakowa do Płocka z okazji Światowych Dni Młodzieży. Przewiezie go na dwóch tratwach młodzież uczestnicząca w ŚDM, na znak wspólnego kultu Bożego Miłosierdzia

To w Płocku właśnie miało miejsce pierwsze objawienie się Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie, natomiast podkrakowskie Łagiewniki są najbardziej znanym na świecie miejscem związanym z kultem Bożego Miłosierdzia.

Płock i Kraków łączy osoba św. siostry Faustyny Kowalskiej, a poprzez to rośnie popularyzacja kultu Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu, ufam Tobie”. To w Płocku 22 lutego 1931 roku s. Faustyna ujrzała takiego Jezusa w swojej celi – w tym roku przypada 85. rocznica tego wydarzenia. Natomiast w Krakowie-Łagiewnikach Święta zmarła w 1938 roku i tam też została pochowana. W obu miastach znajdują się sanktuaria Bożego Miłosierdzia, promowany jest jego kult, są odwiedzane przez pielgrzymów z całego świata.

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia” w Płocku, które na czas ŚDM przyjęło nazwę „Studnia Jakubowa”, postanowiło zwrócić uwagę na ten fakt wiernym i pielgrzymom z całego świata, którzy przyjadą do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Po zakończeniu ŚDM z Krakowa do Płocka wyruszą Wisłą na dwóch tratwach pielgrzymi, którzy przewiozą witraż Jezusa Miłosiernego: „W ten sposób chcemy wskazać na symboliczne połączenie Krakowa z Płockiem” – informuje ks. Rafał Grzelczyk, duszpasterz młodzieży, a zarazem koordynator ŚDM w diecezji płockiej.

Spływ Wisłą ma potrwać miesiąc, a przywieziony do Płocka wizerunek Jezusa Miłosiernego zostanie umieszczony w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym „Studnia” w Płocku, w ołtarzu głównym kaplicy.

Szacuje się, że w ramach Dni w Diecezji w diecezji płockiej przebywać będzie około 5 tysięcy pielgrzymów m.in. z Włoch, Francji, Irlandii, Peru, Armenii, Ukrainy. Do tej pory zarejestrowało się około 1,5 tysiąca osób. Pielgrzymi zamieszkają u rodzin w poszczególnych rejonach, których centra znajdować się będą w miastach diecezji. Będą oni mogli liczyć na pomoc około tysiąca wolontariuszy. Główna Msza św. zostanie zorganizowana w Płocku 23 lipca.

 

Komentarze (3)

teresa

1 rok temu

I znów z rozpędu czytam:Wizerunek Jezusa Miłosiernego płaczący...A przecież Jezus płakał nad miastami, Łazarzem. Czy istnieje taki wizerunek w naszym kraju, na świecie?

Odpowiedz

teresa

1 rok temu

No dobrze,może nad miastami biadał, ale Łazarza opłakiwał J 11,35.

Odpowiedz

teresa

1 rok temu

A jednak miałam rację.Jezus zapłakał nad miastem Łk19,41. Muszę bardziej ufać swojej pamięci...i internetowej wyszukiwarce,uwierzcie można tu znaleźć prawie wszystko w tym Pana Boga.

Odpowiedz
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook