Czy papież Franciszek będzie spowiadał w Łagiewnikach?

pra / mz, Kraków, 2016-01-19

Czy papież Franciszek będzie spowiadał w Łagiewnikach? Fot. Marcin Mazur - fotoKAI

Kard. Stanisław Dziwisz przypuszcza, że podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, papież Franciszek tak jak i inni kapłani usiądzie do konfesjonału w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Wczoraj w Krakowie odbyło się podpisanie porozumienia między archidiecezją krakowską a Pracodawcami RP w sprawie współpracy w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Przy tej okazji dziennikarze zapytali kard. Stanisława Dziwisz m.in. o plan wizyty papieża Franciszka w Krakowie, jego ewentualną obecność w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia a nawet o to, czy ojciec święty zasiądzie w konfesjonale w Łagiewnikach.

„W programach tych wizyt tak było. Tu w Krakowie mamy nadzieję, że papież będzie spowiadał podobnie, jak wszyscy inni. Jest Rok Miłosierdzia. Miłosierdzie to jest przede wszystkim przebaczenie, to jest łaska płynąca z dobroci Bożej – mówił kard. Stanisław Dziwisz. – Nie przypuszczam, żeby w Roku Miłosierdzia papież nie pojechał do Łagiewnik i Centrum Jana Pawła II” – stwierdził metropolita krakowski dodając, że oba sanktuaria zostaną niebawem połączone specjalnym mostem.

Kard. Dziwisz poinformował także, że papież Franciszek w lipcu poza Krakowem z pewnością odwiedzi Częstochowę. Równie prawdopodobna jest wizyta w Auschwitz.

Komentarze (2)

robert

10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Szaleństwo tych ludzi nie zna granic.......!!!!

Odpowiedz

teresa

10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Odebrać przebaczenie z rąk samego papieża to jest niezapomniane przeżycie.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook