Kopalnia Soli "Wieliczka" w trakcie ŚDM czynne także nocą

am, og / mz, Wieliczka, 2016-01-24

Z okazji Światowych Dni Młodzieży Kopalnia Soli "Wieliczka" przygotowuje szereg udogodnień dla pielgrzymów. Od 18 lipca do 7 sierpnia wielickie podziemia wydłużają godziny otwarcia. Dzięki temu pielgrzymi będą mogli zwiedzać kopalnię także nocą. Młodzi z kilkudziesięciu krajów, m.in. z Chile, Ekwadoru i Singapuru, kupili już bilety.

- Spotkanie młodych z Papieżem podczas Światowych Dni Młodzieży to doskonała okazja, aby podzielić się nie tylko swoją religijnością, ale również kulturą i tradycją. Na przeciw potrzebom pielgrzymów wychodzi także Kopalnia Soli w Wieliczce - powiedziała KAI Olga Wiewiórka z "Wieliczki".

Aby zapewnić wszystkim gościom stały dostęp do figurującego na Liście UNESCO bezcennego zabytku dziedzictwa kultury i przyrody, od 18 lipca do 7 sierpnia solne podziemia czynne będą dłużej. W tym okresie zwiedzanie będzie możliwe również w godzinach nocnych, a w przypadku wzmożonego zainteresowania ze strony odwiedzających nawet przez całą dobę.

- Odnotowujemy wzmożone zainteresowanie zwiedzaniem podziemi podczas Światowych Dni Młodzieży. Jesteśmy gotowi otworzyć wielickie podziemia przez całą noc, by zaprezentować wszystkim chętnym nie tylko jedną z największych atrakcji naszego kraju, ale i pragnącym pomodlić się w głębi ziemi - w miejscu będącym świadectwem polskości i religijności, nierozerwalnie związanym z Janem Pawłem II – wyjaśnia Marian Leśny, prezes zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna. - Rezerwacje spływają do nas z całego świata - do tej pory z kilkudziesięciu krajów. Dominują grupy z krajów europejskich, ale są też turyści z Chile, Brazylii, Ekwadoru, Singapuru – dodaje Marian Leśny.

Dla turystów indywidualnych został utworzony specjalny harmonogram oprowadzania. Mogą oni zamawiać bilety z wyprzedzeniem za pośrednictwem serwisu on-line na stronie kopalni (www.kopalnia.pl). Tury w określonych godzinach organizowane będą w języku polskim oraz sześciu językach obcych - angielskim, włoskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim oraz niemieckim.

Turyści grupowi mogą dokonać wcześniejszej rezerwacji zwiedzania, wybierając termin oraz godzinę. Oprócz podstawowych języków w których organizowane są tury, pielgrzymi mają możliwość zarezerwowania przewodnika również w języku słowackim, czeskim, węgierskim, japońskim, szwedzkim, greckim, tureckim, litewskim, albańskim oraz niderlandzkim.

Pielgrzymi mają do wyboru wycieczkę podstawową trasą turystyczną i trasą górniczą. Mogą wybrać także dedykowany specjalnie im Szlak pielgrzymkowy „Szczęść Boże”. Jak wyjaśnia Olga Wiewiórka, "trasa stanowi świadectwo religijności pracujących tu pokoleń górników. Pielgrzymkę kończy nabożeństwo 130 metrów pod ziemią". - Karmiąc ducha, nie wolno też zapominać o ciele – w podziemnej restauracji warto spróbować specjalnie przygotowanego jadła pielgrzyma - dodaje Olga Wiewiórka.

Wszystkie niezbędne do zaplanowania i zorganizowania wycieczki informacje pielgrzymi mogą uzyskać pod specjalnie uruchomionymi numerami telefonów (+48 12 278 74 09, +48 12 278 75 44). Informacje dostępne są też na stronie Kopalni w przygotowanej na Światowe Dni Młodzieży zakładce.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook