Powstał Parlamentarny Zespół ds. Organizacji Światowych Dni Młodzieży

lk / mz, Warszawa, 2016-01-28

Na swoim pierwszym posiedzeniu zbierze się 28 stycznia Parlamentarny Zespół ds. Organizacji Światowych Dni Młodzieży. Jego członkowie chcą m.in. uczestniczyć w przygotowaniach do wydarzenia oraz promować je w kraju i zagranicą.

Z regulaminu działania Zespołu wynika, że w jego skład weszli posłowie senatorowie, którzy "są zainteresowani problematyką organizacji ŚDM".

Celem powołania tego gremium jest bowiem wspieranie prac organizacyjnych i legislacyjnych związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a także promowanie tego wydarzenia w kraju i zagranicą. Zespół chce też inicjować debatę publiczną na temat bieżących spraw dotyczących wydarzenia.

"Zespół współpracuje z Komitetem Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016, administracją rządową, samorządową, organizacjami pozarządowymi działającym na rzecz organizacji wydarzenia" - czytamy w regulaminie prac parlamentarzystów.

Zespół tworzą wyłącznie posłowie i senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, łącznie 19 parlamentarzystów. Przewodniczącym jest poseł Jarosław Szlachetka.

Na swoim pierwszym posiedzeniu w czwartek wieczorem Zespół spotka się z min. Pawłem Majewskim, pełnomocnikiem rządu ds. przygotowania ŚDM. Omówi też m.in. możliwości współpracy z organami rządowymi i samorządowymi w tym zakresie.

Na początku marca na posiedzeniu sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji ma zostać przedstawiona rządowa informacja na temat stanu przygotowań instytucji i służb państwa do Światowych Dni Młodzieży.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook