Niebawem rusza proces akredytacji na ŚDM i wizytę Ojca Świętego w Polsce

mp / mz, Warszawa, 2016-01-29

W najbliższych tygodniach ruszy proces akredytacji dziennikarzy na obsługę medialną wizyty Ojca Świętego Franciszka w Polsce i Światowych Dni Młodzieży, które przypadają w lipcu br.

W tym celu zostanie otwarta specjalna strona internetowa, współpracująca z oficjalną stroną ŚDM. Zgłoszenia akredytacyjne – zgodnie z decyzją kościelno-rządowego Komitetu ds. Wizyty Ojca Świętego i wsparcia ŚDM - przyjmować będzie Katolicka Agencja Informacyjna do 30 czerwca br.

Akredytacja upoważniać będzie do obsługi medialnej Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego Franciszka w Polsce. Na jej podstawie dziennikarz będzie mógł korzystać z Centrów Prasowych, z wszelkich dostępnych pomocy i materiałów, które będą potrzebne do wykonywania pracy. Natomiast do wejścia na konkretne punkty obsługi prasowej uprawniać będą odrębne karty, wydawane wraz z akredytacją.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbywać się będą od 26 do 31 lipca br. Przywitanie Ojca Świętego Franciszka na ŚDM nastąpi 28 lipca. Pozostanie on w Krakowie do 31 lipca. Spodziewana jest także jego wizyta w narodowym sanktuarium na Jasnej Górze oraz w Auschwitz. Dokładny program wizyty podamy po oficjalnym ogłoszeniu przez Stolicę Apostolską.

Za organizację obsługi medialnej wizyty Ojca Świętego Franciszka w Polsce oraz Światowych Dni Młodzieży odpowiadają Polska Agencja Prasowa wraz z Katolicką Agencją Informacyjną - we współpracy z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Z kolei producentem bezpośrednich transmisji ze wszystkich uroczystości będzie Telewizja Polska i Polskie Radio. One udostępnią je innym mediom. Organizatorzy obsługi medialnej spodziewają się, że uczestniczyć w niej będzie ok. 6 tys. dziennikarzy polskich i zagranicznych.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook