São Paulo wyśle na ŚDM co najmniej 100 osób

mz (KAI/AciDigital) / mz, São Paulo, 2016-02-01

Co najmniej 100 osób wyśle archidiecezja w brazylijskim São Paulo na Światowe Dni Młodzieży, które w lipcu odbędą się w Krakowie. Wśród nich będą zarówno nastolatkowie, jak i osoby dorosłe.

Jak poinformował Nei Márcio Oliveira de Sá, koordynator ds. duszpasterstwa młodzieży w archidiecezji São Paulo, w gronie uczestników ŚDM znajdą się przedstawiciele parafii, ruchów religijnych, a także miejscowi księża. Ujawnił, że wśród osób wysłanych na lipcową imprezę do Polski będą osoby w różnym wieku, które pełnią rozmaite funkcje w lokalnym Kościele.

– Naszej delegacji udającej się do Krakowa będzie przewodniczył biskup pomocniczy São Paulo, Carlos Lema Garcia. Hierarcha ten stale czuwa nad przygotowaniami do wyjazdu do Polski. W październiku wysłał on do wszystkich parafii naszej archidiecezji list informujący o tym wydarzeniu. Gorąco zachęcał w nim do udziału w lipcowej imprezie – powiedział Nei Márcio Oliveira de Sá.

W liście dotyczącym ŚDM bp Garcia powołał się na świadectwa uczestników wcześniejszych edycji tej imprezy, określając ją mianem "niezapomnianego doświadczenia". – Światowe Dni Młodzieży stwarzają doskonałą okazję do osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem. Odbywa się ono za pośrednictwem liturgii i katechez, nie wspominając już o wymianie kulturalnej, jaka ma miejsce wśród uczestników tego wydarzenia – napisał biskup pomocniczy São Paulo.

Hierarcha przypomniał, że ostatnia edycja ŚDM odbyła się w brazylijskim Rio de Janeiro w 2013 r.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook