Fiat przekazał cztery auta Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM

BP ŚDM Kraków 2016, lk / br, Kraków, 2016-02-02

Grupa Fiat Chrysler Automobiles (FCA) przekazała w poniedziałek Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM cztery auta, które posłużą podczas wizyty papieża Franciszka w Krakowie w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Samochody poświęcił w siedzibie krakowskiej Kurii Metropolitalnej kard. Stanisław Dziwisz.

Umowę o współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 podpisali w poniedziałek ks. Wojciech Olszowski, ekonom Archidiecezji Krakowskiej oraz Marek Kisz, członek Zarządu i dyrektor handlowy FCA Poland.

- Dla nas to kontynuacja dobrej współpracy FCA Poland i Kościoła w Polsce we wszystkich poprzednich pielgrzymkach papieskich - św. Jana Pawła II i Benedykta XVI do Polski – powiedział Bogusław Cieślar, rzecznik prasowy FCA Poland S.A.

Cztery auta marki Fiat, przekazane Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM, poświęcił kard. Stanisław Dziwisz. Jest to pierwsza partia samochodów Grupy FCA Poland, które będą służyć Komitetowi.

Fiat FCA Poland jest jedynym partnerem strategicznym Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w dziedzinie motoryzacji. Przekazane samochody zostaną wykorzystane podczas organizacji i obsługi ŚDM. Auta służyć będą podczas Dni Młodzieży w Krakowie. Ułatwią pracę wolontariuszom i służbom porządkowym.

- Jak Światowe Dni Młodzieży, to i samochód musi być młodzieżowy – stwierdził Andrzej Piętka, członek zarządu Fiat FCA Poland, wskazując na model 500 L. Jak przypomniał, model ten produkowany jest w fabryce w Tychach.

Na dziedzińcu krakowskiej Kurii przekazano po jednym z każdego modelu aut, które stanowić będą flotę ŚDM podczas spotkania z papieżem Franciszkiem. Podczas ŚDM po stolicy Małopolski jeździć będą modele 500 L, Panda czy Dukato, każdy w znakach graficznych Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Podziękowanie za przekazane auta wyraził firmie Fiat bp Damian Muskus, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

 

Komentarze (2)

Mikrobus

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

Na zdjęciu jest fiat 500. Fiat 500L nie jest taki mały, jak się to chętnie powtarza. To auto wielkości golfa, lecz nieco wyższe (taki mały suv).

Odpowiedz

:-|

11 miesięcy, 2 tygodnie temu

Coś tu jest nie tak.... Fiat 500 L produkują w Serbii i Meksyku....

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook