Wolontariusze nauczą języków obcych

am, www.poliglocisdm.wordpress.com / br, Kraków, 2016-02-28

Przyjechali do Polski z różnych stron świata, by pomóc w organizacji Światowych Dni Młodzieży. Z okazji przyjazdu Franciszka chcą zrobić coś dla innych. Od marca do lipca w różnych miejscach Krakowa będą uczyć Polaków języków obcych. - Chcemy, by ten czas był okazją do nawiązywania ciekawych znajomości - mówią wolontariusze z grupy Poligloci ŚDM.

- Jesteśmy kilkuosobową grupą młodych ludzi. Pochodzimy z różnych miast i z różnych środowisk, mamy odmienne zainteresowania, pasje, jak i wykształcenie, ale połączył nas wspólny cel: czerpanie radości z pomagania - napisali o sobie młodzi wolontariusze z grupy Poligloci ŚDM.

Jak dodają na stronie internetowej przedsięwzięcia, "iskrą do działania była wieść o organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, rekolekcje o. Adama Szustaka oraz indywidualne potrzeby dania czegoś z siebie innym ludziom".

Młodzi Poligloci ŚDM obiecują naukę, dobrą zabawę i możliwość nawiązania ciekawych znajomości. Ich działalność jest prowadzona przy akceptacji i za pełną wiedzą Komitetu Światowych Dni Młodzieży.

Tematyka zajęć obejmuje słówka i konwersacje przydatne w życiu codziennym, studiach czy pracy. Jak mówią, "tylko dawanie ma sens, gdyż "Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje" (Jan Paweł II).

Wolontariusze prowadzą lekcje z języków: angielskiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, portugalskiego, niemieckiego, rosyjskiego czy ukraińskiego. Szkolenia językowe są bezpłatne.

Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy i lista lektorów dostępne są na stronie www.poliglocisdm.wordpress.com.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook