Droga krzyżowa na szczyt wulkanu przed ŚDM 2016

(KAI/RV) / br, Miasto Gwatemala, 2016-03-03

Niecałe pięć miesięcy przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie przygotowania do tego wydarzenia trwają nie tylko w Polsce. Szereg ciekawych inicjatyw podjęli m.in. młodzi w Gwatemali.

Jedną z nich, wpisaną także w kontekst Wielkiego Postu i Roku Miłosierdzia, była akcja Ruchu Królestwa Chrystusa. Jego członkowie zorganizowali ekstremalną Drogę Krzyżową, wspinając się na szczyt tamtejszego wulkanu Pacaya i niosąc ze sobą dwumetrowy krzyż.

„Gdy niosłem krzyż, czułem, że tracę siły, ale modlitwa, którą odmawialiśmy na tej trasie wspólnie z innymi, dodawała mi odwagi, by iść dalej” – powiedział później jeden z uczestników tego wyjątkowego nabożeństwa. Po dojściu na szczyt uczestnicy rozważali osiem błogosławieństw z Ewangelii św. Mateusza, a zwłaszcza werset: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, które Franciszek wybrał jako motto krakowskiego spotkania.

Inną gwatemalską inicjatywą, przygotowującą do Światowych Dni Młodzieży, jest cykl katechez opracowanych przez różne grupy duszpasterskie, dotyczących przede wszystkim zagadnień miłosierdzia i organizowanych w różnych miastach kraju.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook