Wolontariusze ŚDM zachęcają - podziel się włosami z potrzebującymi

luk / mz, Wieliczka, 2016-03-04

Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży z Wieliczki przeprowadzą akcję zbierania włosów dla chorych na raka.

„Masz dość długiego suszenia włosów? Chcesz obciąć swoje włosy, albo znasz kogoś kto od dawna nosi się z tym zamiarem? Nie wyrzucaj ich do kosza! Podziel się nimi!” – napisali organizatorzy na profilu facebookowym wydarzenia.

Wielicka akcja charytatywna polega na oddaniu swoich włosów na peruki dla kobiet wymagających chemioterapii. „Postanowiliśmy dać ludziom możliwość podzielenia się z potrzebującymi, dając naprawdę niewiele – włosy, które często u fryzjera są po prostu wyrzucane. Dzięki naszej akcji trafią one do osób, które własne włosy straciły na skutek leczenia i mamy nadzieję poprawią ich samopoczucie w walce z chorobą. Zwłaszcza, że ceny peruk z włosów naturalnych zaczynają się od 2 tys. złotych” – powiedziała KAI Anna Janus z wolontariatu ŚDM w Wieliczce.

Włosami będzie można się podzielić 5 marca w godzinach 12 - 17 w Zakładzie Fryzjerskim Celiny Nędza, zlokalizowanym na osiedlu Sienkiewicza 24 w Wieliczce. Zebrane włosy trafią do Fundacji „Rak’n’roll”, która na co dzień podejmuje działania na rzecz poprawy jakości życia chorych z nowotworami i prowadzi ogólnopolską akcję „Daj włos!”. Stamtąd zostaną przekazane do firmy, która specjalizuje się w produkcji peruk z naturalnych włosów.

Jak poinformowali organizatorzy minimalna długość włosów, które można przekazać fundacji to 25 cm. Włosy należy przed ścięciem umyć, bez korzystania z odżywki. Włosy mogą być farbowane – ważne, aby nie były zniszczone.

Młodzi zaangażowani w wolontariat ŚDM w Wieliczce działają aktywnie od ponad roku. Przeprowadzili do tej pory m.in. akcję krwiodawstwa oraz zbiórkę artykułów dla dzieci z Domu Matki i Dziecka im. bł. Bernardyny Jabłońskiej w Krakowie.

Komentarze (1)

teresa

10 miesięcy, 3 tygodnie temu

Cenna jest akcja Fundacji Rak 'n'roll. Moja córka oddała swe włosy na ten cel.Jestem z niej dumna. Myśli o innych ,oddaje swą krew.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook