Akademicka Droga Krzyżowa wstępem do ŚDM 2016

luk / br, Kraków, 2016-03-06

Już w następną niedzielę 13 marca odbędzie się coroczna Akademicka Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami Krakowa. Tegoroczna Droga Krzyżowa jest ważnym elementem przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w lipcu.

Droga Krzyżowa odbędzie się pod hasłem „Droga świętych Baranka”. Głównym rysem rozważań będą postawy świętych Krakowa w odniesieniu do uczynków miłosierdzia.

„Ten temat został pomyślany jako przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, ponieważ nasze miasto, Kraków, słynie również z tego, że żyło i modliło się w nim wielu świętych. Każda stacja będzie związana z jedną osobą świętą, która będzie towarzyszyć naszej wędrówce krakowskimi ulicami” – wyjaśnił ks. Dariusz Talik, diecezjalny duszpasterz akademicki.

Jak dodał ks. Talik warto przypominać postacie świętych Krakowa, bo przecież lipcowe święto młodych także ma być przeżywane właśnie w ich znaku, szczególnie św. Jana Pawła II i św. Faustyny. „Zaproszenie świętych na naszą Drogę Krzyżową jest więc prośbą o ich duchowy patronat i wstawiennictwo u Pana Boga w intencji tego, by Światowe Dni Młodzieży wydały obfite owoce” – powiedział.

Droga Krzyżowa rozpocznie się pod kolegiatą św. Anny tuż po Mszy św. o godz. 19:30, a zakończy się pod Oknem Papieskim na ul. Franciszkańskiej około godz. 22:00. Modlitwom będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook