Aplikacja mobilna dla pielgrzymów ŚDM

pra / mz, Kraków, 2016-03-12

Do kwietnia będą trwały testy darmowej aplikacji mobilnej, którą dla pielgrzymów przygotowuje Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 we współpracy z firmą COMARCH. Aplikacja ułatwi poruszanie się po mieście i udział w wydarzeniach ŚDM.

„Każdy pielgrzym będzie mógł ją spersonalizować, dodając swoje miejsce zakwaterowania czy katechezy, w których chce uczestniczyć” – mówi KAI o aplikacji mobilnej dla pielgrzymów Ewa Korbut z Biura Prasowego ŚDM.

Aplikację bezpłatnie będą mogli pobrać zarówno pielgrzymi ŚDM, jak i mieszkańcy Krakowa. Większość funkcji będzie dostępna offline – np. mapa z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami zarówno wydarzeń ŚDM, jak i punktów logistycznych dotyczących transportu czy wyżywienia. Użytkownicy będą mieli możliwość wyznaczania tras dojścia do konkretnych lokalizacji.

Ponadto aplikacja będzie zawierała rozmówki dla obcokrajowców, modlitewnik i śpiewnik, teksty liturgiczne oraz opis ważnych miejsc w Krakowie. Za pośrednictwem urządzenia mobilnego pielgrzym będzie miał pod ręką harmonogram wszystkich wydarzeń związanych z ŚDM – także katechezy i inicjatywy Festiwalu Młodych, które będzie mógł odszukać, porównując je do miejsca, w którym aktualnie przebywa.

W aplikacji znajdą się również numery kontaktowe do służb bezpieczeństwa oraz konsulatów i ambasad.

Część funkcji będzie aktualizowana online, m.in. prognozy pogody, powiadomienia o ewentualnych utrudnieniach w transporcie czy o tym, jakie wydarzenie wkrótce się rozpocznie. Aplikacja zakłada możliwość połączenia z mediami społecznościowymi.

Aplikacja w 9 językach dostępna będzie na urządzenia mobilne (Android, iOS, Windows). Przygotowana została przez Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 we współpracy z firmą COMARCH. Do kwietnia trwają jej testy.

Komentarze (1)

Krzysztof.J.

8 miesięcy, 2 tygodnie temu

Od kiedy będzie można pobrać aplikację "Pielgrzym" ,na telefon komórkowy?Czy może od 19-ego maja?Czy aplikacja ta będzie dostępna w każdym telefonie ,bez konieczności logowania?

Odpowiedz
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook