Min. Kempa: priorytetem bezpieczeństwo

lk / mz, Warszawa, 2016-03-13

Priorytetem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży po stronie rządowej jest dopilnowanie bezpieczeństwa młodych, którzy z całego świata przybędą w lipcu do Polski – podkreśliła min. Beata Kempa, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, podczas prezentacji ramowego programu wizyty papieża Franciszka w Polsce z okazji ŚDM.

Prezentacja odbyła się w sobotę w siedzibie Episkopatu Polski w Warszawie.

Beata Kempa jest także przewodniczącą Zespołu ds. przygotowania wizyty Jego Świątobliwości Papieża Franciszka w Rzeczypospolitej Polskiej w 2016 r. oraz wsparcia organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Podkreśliła, że papieska wizyta z okazji ŚDM jest jednym z priorytetów rządu Beaty Szydło od początku jego funkcjonowania. W tym celu powołany został międzyministerialny zespół oraz pełnomocnik rządu koordynujący przygotowania do ŚDM od strony państwowej.

Niedawno rząd przyjął też ustawę ustanawiającą specjalne przepisy dotyczące bezpieczeństwa i zabezpieczenia logistycznego, medycznego i sanitarnego w związku z ŚDM. Min. Kempa wyraziła nadzieję, że wkrótce ustawa zostanie przyjęta przez parlament.

Szefowa KPRM podziękowała ponadto stronie kościelnej za „pełną współpracę i pełne zrozumienie” w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży.

Jak zaznaczyła, priorytetem w tych przygotowaniach jest dopilnowanie bezpieczeństwa młodych, którzy z całego świata przybędą do Polski – „tak, aby zanurzeni we wspólnocie modlitwy, zanurzeni w Bożym Miłosierdziu, zakochali się też w naszym kraju, by chcieli do niego wrócić i by chcieli dobrze opowiadać o naszej ojczyźnie”.

Innym ważnym elementem rządowych przygotowań do ŚDM jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania sieci szerokopasmowego internetu, o czym także jest mowa w specustawie. – Młodzi ludzie są w stanie wytrzymać absolutnie wszelkie niedogodności, ale internet musi działać. To jest ich nowoczesna forma ewangelizacji, komunikowania się ze światem i przekazywania tych wszystkich wspaniałych chwil, które – mamy nadzieję – w tej wspólnocie modlitwy z Ojcem Świętym Franciszkiem i naszymi duchowymi przewodnikami młodzież z całego świata przeżyje – podkreśliła Beata Kempa.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook