Franciszek przekazał gałązki oliwne wolontariuszom z Krakowa

kg / mz, Watykan, 2016-03-21

Gałązki oliwne z Jerozolimy, Asyżu i Monte Cassino zabiorą ze sobą do Polski młodzi wolontariusze z Krakowa, aby na miejscu wręczyć je przedstawicielom władz. Poświęcił je i symbolicznie przekazał Franciszek przed modlitwą Anioł Pański na Placu św. Piotra w Watykanie w niedzielę.

W rozważaniach przed modlitwą przypomniał, że przypadająca Niedziela Palmowa jest jednocześnie 31. Światowym Dniem Młodzieży, którego punktem szczytowym będzie spotkanie pod koniec lipca w Krakowie. Wyraził nadzieję, że przybędą na nie liczni młodzi z całego świata.

Oto polski tekst przemówienia papieskiego:

Pozdrawiam was wszystkich, uczestniczących w tych obchodach i tych zgromadzonych za pośrednictwem telewizji, radia i innych środków przekazu.

Dziś obchodzimy 31. Światowy Dzień Młodzieży, którego uwieńczeniem będzie wielkie spotkanie światowe w Krakowie pod koniec lipca. Jego tematem są słowa: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" (Mt 5, 7).

Szczególne pozdrowienia kieruję do was, młodzi, obecni tu i obejmuję nim wszystkich młodych ludzi na świecie. Mam nadzieję, że będziecie mogli przybyć licznie do Krakowa - ojczyzny świętego Jana Pawła II, inicjatora Światowych Dni Młodzieży. Jego wstawiennictwu powierzamy ostatnie miesiące przygotowań do tej pielgrzymki, która - w ramach Świętego Roku Miłosierdzia - będzie Jubileuszem Młodych w wymiarach Kościoła powszechnego.

Są tutaj z nami liczni młodzi wolontariusze z Krakowa. Po powrocie do Polski wręczą przywódcom kraju gałązki oliwne pochodzące z Jerozolimy, Asyżu i Monte Cassino i pobłogosławione dzisiaj na tym placu jako zaproszenie do pielęgnowania propozycji pokoju, pojednania i braterstwa. Dziękuję za tę piękną inicjatywę; kroczcie odważnie naprzód!

A teraz pomódlmy się do Maryi Panny, aby pomogła nam przeżyć intensywnie duchowo Wielki Tydzień.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook