Rzeczniczka ŚDM: bezpieczeństwo jest naszym priorytetem

pra / mz, Kraków, 2016-03-24

„Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem” – zapewnia Dorota Abdelmoula, rzeczniczka ŚDM. Jak zaznacza, zamachy terrorystyczne w Brukseli na ten moment nie spowodowały zmian w programie Światowych Dni Młodzieży.

„Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie, które od wielu lat niesie przesłanie pojednania, przesłanie pokoju. Też w takim duchu, z taką intencją przygotowania do tego spotkania trwają od wielu miesięcy” – mówi Dorota Abdelmoula podkreślając, że z jednej strony są to przygotowania duchowe a z drugiej strony wszelkiego rodzaju przygotowania logistyczne, które trwają już od dłuższego czasu we współpracy ze służbami międzynarodowymi, z władzami krajowymi i lokalnymi.

„Ta współpraca bardzo intensywnie trwa od wielu miesięcy. Jednym z jej owoców jest program ŚDM, przygotowywany we współpracy i w oparciu o doświadczenie organizatorów poprzednich spotkań oraz z uwzględnieniem tych wymogów bezpieczeństwa które mamy, ponieważ bezpieczeństwo jest naszym priorytetem” – dodaje rzeczniczka ŚDM.

Abdelmoula przekonuje, że w tej kwestii nic się nie zmieniło po wtorkowych zamachach terrorystycznych w Brukseli. „My jako organizatorzy, jako strona kościelna dostarczamy odpowiednim władzom i służbom tych wszystkich informacji, które mogą pomóc w bezpiecznym i profesjonalnym przygotowaniu i obsłużeniu tego spotkania” – mówi i dodaje, że służby w ramach swoich kompetencji przygotowują się na bezpieczne obsłużenie tak dużego spotkania, jakim są ŚDM.

Najprawdopodobniej do końca ŚDM nie będzie znana liczby osób, które wezmą udział w spotkaniach z papieżem, oficjalnej rejestracji dokonuje bowiem tylko część uczestników wydarzenia. „Mamy tego świadomość, jesteśmy odpowiedzialni za wszystkich, którzy przyjadą do Krakowa na wydarzenia z Ojcem Świętym. I pod takim kątem, także od strony logistyki i bezpieczeństwa, przygotowujemy to spotkanie” – mówi Abdelmoula.

Rzeczniczka ŚDM pytana o alternatywne dla Brzegów pod Wieliczką miejsce spotkania młodych z papieżem – właśnie ze względów na bezpieczeństwo – odpowiada, że Campus Misericordiae w Brzegach jest tym miejscem, które zostało ujęte i przedstawione w ramowym programie wizyty Ojca Świętego i to tam trwają przygotowania do finalnych spotkań młodych z papieżem Franciszkiem. „Oczywiście rozważamy różnego rodzaju sytuacje awaryjne i będziemy mieli odpowiedź na to, jeśli pojawią się trudności. Natomiast w tym momencie tym miejscem, o którym mówimy, że tam spotka się Ojciec Święty z pielgrzymami jest Campus Misericordiae” – mówi.

Abdelmoula nie chce komentować wymienianych w mediach lokalizacji, gdzie dwa ostatnie spotkania młodych z papieżem mogłyby się odbyć. Zapytana czy to Błonia nie byłyby lepszym miejscem odpowiedziała tylko, że Błonia będą przygotowane na przyjęcie bardzo dużej liczby pielgrzymów, bo odbędą się tam trzy pierwsze spotkania w ramach ŚDM. „Plan awaryjny oczywiście mamy” – podkreśliła rzeczniczka ŚDM.

Komentarze (13)

korwinista

10 miesięcy temu

jednej rzeczy nie pojmuje, wg niektórych zrodel zamachu dokonali islamiści/mahometanie, wg innych zrodel JSw Franciszek wzywa do dialogu z nimi. Skoro tak to wierzy w dialog i jego pozytywna skuteczność tak wiec nie ma co obawiać się o czyjekolwiek zycie. Swoja droga było by pożyteczne i cenne zaprosić na SDM muzulmanow dla lepszej integracji w przyszłości.

Odpowiedz

Okb

10 miesięcy temu

Bezpieczenstwo priorytetem to latwo powiedziec.Gdy chodzi o kase co innego sie mowi a co innego robi. Lotnisko Chopina w Warszawie kontrole bezpieczenstwa w polowie czerwca przejmie firma sprzatajaca ACS.Zarobki pracownikow podobne do sprzataczek.
Metro patrole jednoosobowe w ramach oszczednosci.Niskie zarobki to wiadomo brak ludzi do pracy. Tu sie nie przejmujakos sie ogarnie.U nas bezpieczny kraj ale czy napewno?

Odpowiedz

Zamyslona

10 miesięcy temu

Abdelmoula brzmi znajomo

Odpowiedz

Michaś

10 miesięcy temu

Nazwisko Abdel...cośtam? To ma być jakiś żart?

Odpowiedz

Fan F1

10 miesięcy temu

Pani rzecznik nazwisko wyraźnie wskazuje że priorytetem będzie " bezpieczeństwo". Normalnie jaja Wielkanocne.Tylko nie wiem czy sie śmiać czy płakać

Odpowiedz

realista

10 miesięcy temu

dlaczego Franciszka nie było jeszcze w Syrii ?taki wpływowy mógł by zakończyć konflikt jednego dni gdyby ,tylko chciał!..ale czy on tego chce?

Odpowiedz

stajan

10 miesięcy temu

NALEŻY POWAZNIE ZASTANOWIĆ SIĘ CZY NIE ODWOŁAĆ ŚDM--JA MOJEJ WNUCZCE DAJĘ DOBRĄ RADĘ ABY PRZEMYSLAŁA WYJAZD NA ŚDM--

Odpowiedz

Waldemar

10 miesięcy temu

Ta pani nie brzmi wiarygodnie

Odpowiedz

abaddon

10 miesięcy temu

Przecież wasz bóg was obroni!

Odpowiedz

Mohamet

10 miesięcy temu

ale tam bedzie rzez. co najmniej 500 osob.

Odpowiedz

Dar

10 miesięcy temu

Ciekawe nazwisko rzeczniczki Abdelmoula.Pochodzenie nazwiska Maroko! Czy zamachowcy nie byli rodem z Maroka?Przypadek?

Odpowiedz

oxoxo

10 miesięcy temu

POczytajcie: Poczet samorządowładców Małopolski. Marszałek Marek Sowa i kasa zopomogowa „MSS”

Odpowiedz

Babcia

10 miesięcy temu

Przeraża mnie beztroska, z jaką zachowują się organizatorzy tej imprezy.Ciekawi mnie bardzo na czym miałaby polegać ta ochrona imprezy. We wszystkich krajach takie masowe zgromadzenia są odwoływane, a u nas, licząc na opaczność i ochronę boską , organizuje się taki spęd młodzieży katolickiej, narażając ją na potencjalny atak. A postawa Papieża??? Zastanawiam się, czy on jest całkiem oderwany od rzeczywistości, że tak lobbuje na rzecz islamistów??? Pytanie do organizatorów.Z jakich funduszy ochrona jest finansowana???? Ile kościół wyłożył pieniędzy, na ochronę tego spotkania ????? Kto konkretnie odpowiada za ochronę????? Martwię się,żebyśmy później nie musieli usłyszeć, tradycyjnego ,,Taka była wola Boga"

Odpowiedz
Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook