Płockie Dni Pastoralne o ŚDM

eg, Płock, 2016-03-29

„Mł(odzież) na wagę - o duszpasterstwie młodzieży dziś” - pod takim hasłem w dniach 30 i 31 marca odbędą się Płockie Dni Pastoralne, w tym roku poświęcone Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie. Wykłady dla księży i osób świeckich będą miały miejsce na terenie seminarium duchownego w Płocku.

Płockie Dni Pastoralne pod hasłem „Mł(odzież) na wagę – o duszpasterstwie młodzieży dziś” adresowane są do księży oraz świeckich – liderów stowarzyszeń i organizacji religijnych z terenu diecezji. Wykłady i prelekcje zaplanowano na terenie Wyższego Seminarium Duchownego.

W programie znajdą się wykłady dotyczące kondycji młodego pokolenia przed ŚDM - pierwszy z nich wygłosi ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina z Warszawy. Próbę diagnozy oraz postulaty pastoralne dotyczące młodych Polaków, ich wirtualnego i realnego świata wskaże ks. dr Marek Adamczyk z Radomia, natomiast ks. dr Krzysztof Dukielski z Krajowego Biura ŚDM w Warszawie będzie autorem prelekcji o tym, że ŚDM są szansą dla duszpasterstwa młodzieży w Polsce.

Każdy dzień rozpocznie nabożeństwo w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku o godz. 9.30, któremu będzie przewodniczył ks. Rafał Grzelczyk, diecezjalny koordynator ŚDM oraz duszpasterz młodzieży.

Podczas pastoralnego spotkania będzie także czas na dyskusję, wymianę doświadczeń i podzielenie się swoimi refleksjami wokół omawianych zagadnieniach.

Organizatorem Płockich Dni Pastoralnych jest wydział duszpasterski kurii diecezjalnej.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook