Drukuj Powrót do artykułu

Świdnica: przygotowania do jubileuszu 15-lecia diecezji

18 stycznia 2019 | 13:02 | ako | Świdnica Ⓒ Ⓟ

W Świdnicy trwają przygotowania do jubileuszu 15-lecia istnienia diecezji świdnickiej, a także do 383. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się w czerwcu. Z tej okazji 17 stycznia odbyło się spotkanie ks. bp Ignacego Deca z zespołem księży i osób świeckich mających za zadanie przygotować to wydarzenie.

– Dla diecezji świdnickiej jest to wyjątkowy rok. Będziemy obchodzić 15-lecie istnienia naszej diecezji – powiedział KAI ks. dr Krzysztof Ora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa świdnickiej kurii. Dodał, że podczas zebrania Episkopatu dwa miasta diecezji, Świdnica i w Wałbrzych, będzie gościć biskupów diecezjalnych, pomocniczych i seniorów.

383. Zebranie Plenarne KEP odbędzie się w Świdnicy w dniach 13-14 czerwca. Biskup świdnicki wręczył kilkunastu osobom dekrety do zespołu przygotowującego to wydarzenie.

Z okazji 15-lecia diecezji, 23 marca w katedrze świdnickiej Mszy św. przewodniczyć będzie ks. abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. 8 maja w ramach odpustu diecezjalnego do Świdnicy przyjedzie ks. abp Józef Michalik.

W przygotowaniu jest publikacja prezentująca funkcjonowanie diecezji świdnickiej w tym czasie. – Obecnie jesteśmy na etapie redakcji tej książki, opracowywane są poszczególne rozdziały. Przy pracy nad poszczególnymi paragrafami widzimy, że mamy za co Panu Bogu dziękować – mówi ks. dr Ora.

Diecezję Świdnicką powołał do istnienia Ojciec Święty Jan Paweł II, realizując założenia bulli “Totus Tuus Poloniae Populus”, dnia 24 lutego 2004 r. Dekret erygujący diecezję wszedł w życie 25 marca 2004 r.Pierwszym biskupem Świdnickim jest ks. bp Ignacy Dec. Patronem diecezji jest św. Stanisław Biskup i Męczennik.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.