Drukuj Powrót do artykułu

Święty Krzyż: prawie 60 młodzieńców z Polski wzięło udział w oblackich dniach skupienia

02.01.2018 , apis, Święty Krzyż, 02-01-2018 Ⓒ ℗

Blisko 60 młodzieńców z kilku diecezji wzięło udział w oblackich dniach skupienia, które odbyły się w dniach 29 grudnia – 1 stycznia w klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu. Pod duchową opieką o. Krzysztofa Jurewicza OMI, dyrektora sekretariatu powołań z Poznania, przełom roku 2017 i 2018 młodzieńcy spędzili na modlitwie, Eucharystii, spotkaniach z nowicjuszami.

Młodzi mogli nie tylko wzmocnić się duchowo, ale także włączyć się w codzienne życie wspólnoty zakonnej. W sylwestrowe popołudnie wzięli udział w nabożeństwie dziękczynno – przebłagalnym na zakończenie roku, które celebrował rektor bazyliki mniejszej na Świętym Krzyżu o. Dariusz Malajka OMI.

Młodzi ludzie podziękowali Bogu za mijający rok, adorując relikwie Drzewa Krzyża Świętego i Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie i prosili o błogosławieństwo na nowy 2018 rok dla siebie, rodziców i rodzeństwa.

Kulminacją pobytu była celebrowana o północy noworoczna Eucharystia, której przewodniczył o. Krzysztof Jurewicz OMI. Na Mszy św. zgromadzili się także bardzo licznie wierni z okolicznych miejscowości oraz ci, którzy ostatnie dni roku spędzali w Górach Świętokrzyskich.

W świętokrzyskich murach klasztoru gościła młodzież z diecezji m.in.: kieleckiej, radomskiej, sandomierskiej, siedleckiej, włocławskiej, gliwickiej oraz z archidiecezji krakowskiej, katowickiej i poznańskiej.

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Opactwo benedyktyńskie zainicjował tu Bolesław Chrobry w 1006 r. Obecnie opiekę nad nim sprawuje Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.