Drukuj Powrót do artykułu

Sylwester Ludzi Gór na Jaworzynie Krynickiej

30.12.2017 , eb, Krynica, 30-12-2017 Ⓒ ℗

Miłośnicy gór mogą spędzić sylwestrową noc na Jaworzynie Krynickiej w Beskidzie Sądeckim. Nowy Rok zostanie przywitany po Mszy św. Eucharystia rozpocznie się o 22.30 przy ołtarzu polowym obok schroniska, pod szczytem Jaworzyny.

To będzie już trzydzieste Spotkanie Ludzi Gór. Błogosławieństwo pielgrzymów i wyjście z kościoła zdrojowego rozpocznie się o godzinie 19.00.
Uczestników poprowadzi doświadczony turysta PTTK. Wejście na Jaworzynę Krynicką odbędzie się jedną trasą – szlakiem zielonym prowadzącym z Krynicy – Zdroju przez Przełęcz Krzyżową do Czarnego Potoku, a dalej drogą dojazdową do Ośrodka Kultury Turystyki Górskiej PTTK. Istnieje możliwość dołączenia do grupy pielgrzymów z pętli autobusowej przy dolnej stacji kolejki gondolowej w Czarnym Potoku ok. godz. 20.00.
W ostatnich latach Nowy Rok w taki sposób witają turyści i pielgrzymi z różnych rejonów Polski, a także goście z zagranicy.

Wyprawa w zimowych warunkach górskich zajmie około siedmiu godzin w obydwie strony. Trzeba dobrze się ubrać, mieć odpowiednie buty, zabrać latarkę lub pochodnię, a także prowiant i termos z ciepłym napojem. Organizatorzy sugerują, by mieć też kijki narciarskie lub trekkingowe.
Pielgrzymkę organizują: PTTK w Krynicy-Zdroju, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krynicy Słotwinach i Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krynicy-Zdroju.

Uczestnicy biorą udział w pielgrzymce na własną odpowiedzialność. Organizatorzy nie ubezpieczają pielgrzymów. Warto zapamiętać numer alarmowy w górach 601 100 300.
Powrót we własnym, indywidualnym zakresie. Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką w Noc Sylwestrową kursuje tylko do godz. 18:00.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.