Drukuj Powrót do artykułu

Szczecin: Chrześcijański Dzień Przedsiębiorcy

20.03.2017 , pk, Szczecin, 20-03-2017 Ⓒ ℗

Chrześcijański Dzień Przedsiębiorcy ogłoszono podczas odpustu w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Szczecinie. Wieczornej Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Henryk Wejman, a przedstawiciele Stowarzyszenia Katolickich Przedsiębiorców i Pracodawców złożyli Rotę Zawierzenia przekazaną przez abp. Andrzeja Dzięgę, metropolitę szczecińsko-kamieńskiego.

Wydarzenie zaczęło się od Mszy dla przedsiębiorców w 2012 roku, kiedy zawiązała się wspólnota. Od października ubiegłego roku oficjalne działa Stowarzyszenie Katolickich Przedsiębiorców i Pracodawców.

– Katolicki przedsiębiorca to ten, który otrzymany talent rozwija w oparciu o wartości chrześcijańskie, wartości Dekalogu – mówi Sławomir Gomółka ze SKPiP i dodaje, że przy rekrutacji pracowników nie kieruje się wprost przynależnością religijną.

– My bardziej pokazujemy, jak można prowadzić firmę, zatrudniać pracowników w oparciu o wartości chrześcijańskie. Staramy się dawać przykład pracownikom i pokazujemy, że można kierować zespołem ludzi z poszanowaniem i na zasadzie współpracy – podkreśla Gomółka.

Raz na kwartał jest Msza św. a po niej wykład m.in. z udziałem profesorów akademickich.

Pierwszym opiekunem i kierownikiem duchowym wspólnoty był proboszcz parafii pw. św. Józefa w Szczecinie ks. prałat dr Ireneusz Sokalski. Dziś katolickich przedsiębiorców prowadzi ks. dr Tomasz Mędrek, chociaż ks. Sokalski wciąż jest powołany do ich wsparcia.

Najbliższe spotkanie Stowarzyszenia 9 kwietnia w seminarium duchownym. Po Mszy św. wykład pt. „Wartość człowieka w środowisku biznesowym” wygłosi prof. Agnieszka Szewczyk.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.