Drukuj Powrót do artykułu

Single na start!

18 marca 2018 | 14:00 | pk / mz | Szczecin Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Jad Limcaco / Unsplash

Trwają zapisy do drugiej edycji Akademii Miłości dla Singli w Szczecinie. Na razie na liście jest blisko setka chętnych, by wychodzić ze swojej strefy komfortu. To idea, która swój początek ma w Poznaniu, gdzie rozpoczęła się już piąta edycja. W Szczecinie na razie są pierwsze pary, a w Poznaniu małżeństwo, które poznało się w ramach tej akcji, urodziło im się już pierwsze dziecko.

Akademia to cykl 9 warsztatów m.in. z duchowości i psychologii, dla osób między 25. a 45. rokiem życia. Uczestnicy spotykają się też na imprezach, wycieczkach, bilardzie, kinie, a całość kończy wielki bal.

Paulina jest koordynatorką drugiej edycji Akademii, a w pierwszej sama brała udział. – To dzieło ks. Adama Pawłowskiego z Poznania – podkreśla Paulina. – Ta inicjatywa wypłynęła z jego potrzeby serca, a ponieważ jest kapłanem dba o to, żeby warsztaty nie wychodziły poza nauczanie Kościoła. Każde warsztaty rozpoczynamy modlitwą i w taki sam sposób próbujemy je zakończyć. W tej edycji planujemy również zorganizować rekolekcje dla singli, a czym nam wyjdzie to się okaże – powiedziała Paulina.

Adam uczestniczył w pierwszej edycji, a teraz jest koordynatorem do spraw promocji. Choć spotkał tu drugą połówkę, to podkreśla, ze głównym celem było poznać innych ludzi i dowiedzieć się, jak rozwijać samego siebie zgodnie z wartościami głoszonymi przez Kościół katolicki.

Szczegóły akcji na Facebooku, początek we wtorek w Szkołach Salezjańskich przy Ku Słońcu o godzinie 19.30.

Wersja do druku

Przeczytaj także

18 marca 2018 07:28

Znów doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu...

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.