Drukuj Powrót do artykułu

Szczecin: wigilia dla potrzebujących przed katedrą

23.12.2017 , pk, Szczecin, 23-12-2017 Ⓒ ℗

Około 300 osób przyszło na wigilię na plac przed szczecińską Bazyliką Archikatedralną. Wieczerzę dla samotnych, potrzebujących i bezdomnych zorganizowały parafia katedralna pw. św. Jakuba Apostoła oraz Caritas.

Organizatorzy przygotowali blisko 600 paczek świątecznych. W zależności od potrzeb można było dostać produkty z długim terminem ważności, jeśli ktoś może sobie przygotować posiłek w domu a bezdomni mogli dostać produkty, które można zjeść bez specjalnego przygotowania. Paczki, które pozostały, trafią do schronisk czy innych ośrodków pomocy.

– Dziękuję za wielki koncert “Energia serc”, który się odbył w przeddzień rozpoczęcia Adwentu w naszej katedrze – mówi ks. Michał Mikołajczak ze szczecińskiej katedry. – Dochód z niego był przeznaczony na organizację tego pięknego stołu wigilijnego. Dziękuję też za każdą tytkę charytatywną, Torbę Miłosierdzia przynoszoną do katedry. Oprócz tego, że były one na bieżąco rozdawane dla osób potrzebujących, to również ludzie przynosili produkty, z których można było przygotować paczki na wigilię.

Wigilia, którą zorganizowano po raz trzeci, odbyła się na placu katedralnym w sobotnie popołudnie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.