Drukuj Powrót do artykułu

Szczecińscy chrześcijanie modlą się o jedność. Spotkanie Czterech Świec

19 stycznia 2018 | 15:19 | pk | Szczecin Ⓒ Ⓟ

W całym kraju trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej oprócz tego wydarzenia w Trzebiatowie tradycyjnie odbywa się Spotkanie Czterech Świec.

Hasłem tegorocznego spotkania chrześcijan różnych wyznań są słowa Księgi Wyjścia: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. W Szczecinie Tydzień Modlitw rozpoczął się w czwartek nabożeństwem w kościele ewangelicko-augsburskim. W kolejnych dniach modlitwy są planowane w bazylice księży pallotynów, w kościele św. Jana Ewangelisty, w parafii św. Rodziny, w Karmelu, a także w cerkwi prawosławnej i kościele polsko-katolickim. Ekumeniczne spotkania modlitewne zakończy w przyszły czwartek uroczysta Liturgia Słowa w szczecińskiej katedrze.

Z kolei w piątek w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury po raz 22. spotykają się przedstawiciele czterech największych Kościołów chrześcijańskich. – Każdy Kościół przygotowuje swój program i chce się zaprezentować, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że siedzimy obok siebie i grzejemy się blaskiem czterech świec – mówi Renata Teresa Korek, dyrektorka Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury.

W programie trzebiatowskich spotkań znajdą się m.in. śpiew kolęd, występy chóralne, w tym chóru prawosławnego ze Szczecina. W Spotkaniu Czterech Świec uczestniczy także zaprzyjaźniony honorowy obywatel Trzebiatowa, urodzony w tym mieście pastor Hans-Udo Vogler.

Ekumeniczny wieczór w Trzebiatowie uświetni także zespół Ballada, który wykona polskie i ukraińskie kolędy i pastorałki.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.