Drukuj Powrót do artykułu

Szczecińscy pallotyni wspierają młodych Kubańczyków

15.07.2017 , pk, Szczecin, 15-07-2017 Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

Dwadzieścia plecaków ze szkolną wyprawką przygotowali duszpasterze i wierni pallotyńskiej parafii św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Prezenty przewiezione zostaną na Kubę i przekazane dzieciom z ubogich rodzin.

Akcja zorganizowana została po raz drugi. W ubiegłym roku przekazany został pierwszy transport 30 tornistrów, we wrześniu będzie kolejny.

To pomysł Ewy Tworus z oddziału Caritas w parafii św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, gdzie dwa lata temu posługiwał ks. Łukasz Kluska. Obecnie przebywa na misjach na Kubie. Jest proboszczem parafii 30 km od Hawany.

Ks. Kluska poświęcił plecaki na uroczystej Mszy. – Dzieci i rodzice z parafii ks. Łukasza byli zdziwieni, że dostają te plecaki. Skąd? Z Polski? Dlaczego oni, którzy są tak daleko od Polski? Ks. Łukasz wytłumaczył, że to Caritas Polska ufundował plecaki. Pomagamy więc nie tylko w Polsce – dodaje pani Ewa. Podkreśla, że w ten sposób dobro powraca, bo zasługi ks. Łukasza w parafii w Szczecinie były duże. – Zawsze miał czas dla dzieci, starszych, organizował wyjazdy, grille – wspomina z sentymentem.

Szczecińska parafia planuje już kolejną inicjatywę. Tym razem przekaże Kubańczykom paczki bożonarodzeniowe.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.