Szczecińscy pielgrzymi są już na trasie
25 lipca 2022 | 18:20 | pk | Szczecin Ⓒ Ⓟ
Około 50 osób maszeruje od rana w Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Uczestnicy modlili się rano przed Bałtyckim Krzyżem Nadziei w nadmorskim Pustkowie, skąd wyruszyli do Łukęcina, gdzie w południe wzięli udział w mszy św. w kościele paulinów. Teraz ich celem jest Cudowny Obraz w klasztorze paulinów w Częstochowie. Do przejścia mają 630 kilometrów. To po kaszubskiej druga najdłuższa pielgrzymka w Polsce.
– Hasło tegorocznej pielgrzymki to „Idźcie w pokoju Chrystusa”. Jest to zaproszenie do szczególnej modlitwy o pokój, szczególnie o pokój między narodami, na Ukrainie, ale też pokój w ludzkich sercach. To jest nam najbliższe; pokój między rodzinami i pokój w naszej ojczyźnie – powiedział ks. Daniel Grocholewski.
Przed nami wiele dni, kilometrów i wiele doświadczeń Boga, którego możemy dostrzegać w działaniu i w drugim człowieku – mówi ks. Karol Łabenda, dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę i dodaje, że o czas kroczenia za Chrystusem, otwierania naszych serc, żeby przynosić twórcze owoce naszego życia.
Pani Teresa jest dziewiąty raz na pielgrzymce. Wymienia intencje, z którymi wyrusza na pątniczy szlak. – Pierwsza to powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Druga intencja to zdrowie i błogosławieństwo mojej rodziny, a szczególnie dla mojego męża, bo jest poważnie chory, ma mieć operację na serce, ale także modlitwa w intencji synów.
Pan Edward jest dziewiąty raz na pielgrzymce, a ma już 74 lata. – Po pierwszym przejściu tak zapałałem miłością do pielgrzymki, że nie widzę innego życia bez pielgrzymki – przyznaje.
Największa grupa wyruszy 29 lipca ze Szczecina. Cały czas można się zapisywać. Szczegóły na stronie internetowej szczecinska.pl.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.