Drukuj Powrót do artykułu

Szczyrk: ekumeniczne dziękczynienie pod gondolą za 100 lat niepodległości

24 września 2018 | 17:54 | rk | Szczyrk Ⓒ Ⓟ

Ekumeniczna modlitwa dziękczynna z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się na placu pod górską gondolą w Szczyrku Salmopolu. Modlitwę z udziałem mieszkańców Śląska poprowadzili duchowni ewangeliccy.

Nabożeństwu przewodniczyli ks. Jan Byrt z filialnego kościoła szczyrkowskiego i ks. Henryk Mach – proboszcz bialskiej parafii. Obaj luterańscy duchowni dziękowali Bogu za stulecie niepodległości Polski na placu pod nową gondolą 10-osobową w Szczyrku. „Początkowo planowaliśmy modlitwę na Hali Skrzyczeńskiej, jednak ze względu na silny wiatr i biorąc pod uwagę bezpieczeństwo ludzi, zmieniliśmy miejsce” – wyjaśnił ks. Byrt.

„Podziękowaliśmy Bogu za 100 lat niepodległości Polski w rodzinie ekumenicznej. Uwielbiliśmy Boga w pięknych pieśniach i świadectwach działania Jezusa w życiu ludzi dzisiaj. Było to dziękczynienie z prośbą o dalszą opiekę Boga nad naszą ojczyzną” – dodał duchowny.

Koncert pieśni wykonał Tadeusz Wantulok z Wisły.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.